Komentāri
Svelmainā laika dēļ arvien biežāk deg sausa zāle un siena ruļļi
Foto: Flickr

Ilgstoši saglabājoties karstam un sausam laikam, ugunsdzēsējiem ik dienas nākas dzēst sausās zāles ugunsgrēkus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.

Aizvadītajā nedēļā katru dienu vidēji trešā daļa ir ar sausumu saitīti ugunsgrēki. Piemēram, 3. augustā dzēsti 25 ugunsgrēki – no tiem desmit gadījumos dega sausā zāle, meža zemsedze vai siena ruļļi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Bauskas novada Mežotnes pagastā 1. augustā dega šķūnis un salmi 70 kvadrātmetru platībā, bet Kuldīgas novada Turlavas pagastā 2. augustā 70 kvadrātmetru platībā dega siena ruļļi. Savukārt 3. augustā Talsu novadā dega lauks ar nopļautajiem rugājiem, Carnikavā – siena kaudze, bet Vaiņodes novadā – siena ruļļi. Salīdzinot ar kūlas ugunsgrēkiem, ugunsgrēku platības nav tik lielas, tomēr degošās zāles liesmas ir aizdedzinājušas arī elektrības stabus un dārza mājiņas, norāda VUGD pārstāve.

”Pļavas un meži ir tik sausi, ka pietiek ar nevērīgi izmestu nenodzēstu izsmēķi, lai no tā izceltos ugunsgrēks. Diemžēl cigaretes cilvēki mēdz izmest gan pastaigājoties un baudot dabu, gan arī pa braucošas automašīnas logu,” norāda I. Vetere.

Tāpat viņa uzsver, ka “ikviens lauks beidzas vai nu pie kādas mājas, vai meža, un uguns liesmas ātri vien izplatās un var “pārmesties” tālāk”. Bez ievērības atstāta meža zemsedzes degšana var pārvērsties par nopietnu meža ugunsgrēku, turklāt, ja sāk degt kūdra, tad šādus ugunsgrēkus glābējiem jādzēš vairākas dienas vai nedēļas.

 

VUGD norāda, ka par ugunsgrēka iemeslu var kļūt:

  • neuzmanīga rīcība ar uguni un smēķēšana;
  • dzirksteles no traktoru, automobiļu un citas lauksaimniecības tehnikas dzinēju izplūdes caurulēm (dzinēju izplūdes caurules netika apgādātas ar dzirksteļu slāpētājiem);
  • dzirksteles un berze, kas rodas svešķermeņiem sitoties pret lauksaimniecības tehnikas ventilatoru spārniem, griežoties ventilatoru un dzinēju vārpstām;
  • bojāto elektrisko ierīču un instalācijas izmantošana;
  • ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi, ierīkojot un ekspluatējot apkures ierīces;
  • ugunsdrošības noteikumu neievērošana veicot ugunsbīstamus darbus;
  • zibens
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl