Satraucoša statistika! Latvijā reģistrēts rekordliels bezvēsts pazudušo skaits

5 komentāri
Satraucoša statistika! Latvijā reģistrēts rekordliels bezvēsts pazudušo skaits
FOTO: LETA

Šogad valstī par bezvēsts pazudušām bija izsludinātas gandrīz 900 personas. Tas ir augstākais rādītājs Latvijā pēdējo sešu gadu laikā.

Gandrīz katru dienu sociālajos tīklos satraukti tuvinieki ievieto informāciju par kādu pazudušu radu vai draugu. Starp viņiem ir gan bērni un jaunieši, gan brieduma gados un ar arī senjori. Valsts policijā iesniegumu par mājās neatnākušajiem cilvēkiem ir ļoti daudz.

Jānis Lazdiņš, VP  Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks

Tas skaitlis ir diezgan iespaidīgs. Mēs katru gadu kaut kur virs 4 000 iesniegumiem saņemam par bezvēsts pazudušām personām. Šogad tie jau ir 4 117 iesniegumi  – tikai oktobra beigas, tā ka tas varētu būt lielāks.

Ne visas iesniegumos minētās personas uzreiz tiek izsludinātas meklēšanā. Šogad no 4 117 iesniegumiem par bezvēsts pazudušajiem policija ir izsludinājusi 878 cilvēkus.

Šis ir rekordliels rādītājs pēdējos sešos gados. Taču, kā norāda policija, lielāka nozīme ir tam, cik daudz cilvēkus tā arī nav izdevies atrast.

Lai pazudušo cilvēku meklēšana noritētu ātrāk un efektīvāk pirms 7 gadiem tika dibināta brīvprātīgo organizācija bezvests.lv, kurā šobrīd ir vairāk par 130 biedriem. Tās pārstāvis Guntis Skrodelis norāda, ka meklēšana ir jāsāk pēc iespējas ātrāk.

Biedrības pastāvēšanas laikā ar brīvprātīgo, kā arī kinologu palīdzību, paraplānu un zemūdens robota pielietošanu izdevies atrast 70 pazudušos. Guntis norāda, ka tie, kurus neizdodas atrast pāris dienu laikā, visdrīzāk ir gājuši bojā.

Policija norāda, ka pazudušo statistiku būtiski palielina iesniegumi par no krīzes centriem aizgājušajiem jauniešiem. Problēma ir tā, ka policija vairākkārt tērē laiku un resursus viena un tā paša jaunā cilvēka meklēšanai.

Vēlās rudens un ziemas laikā pazudušo skaits valstī mazinās. Tiek prognozēts, ka tas atkal pieaugs pavasarī, kad ārā kļūs siltāks un gaišāks.

Video

TOP komentāri

 • Linda
  +2 +2 0

  Linda

  Un tieši kuru vārdu šīs niecīgās kļūmes dēļ jūs nesapratāt? Var jau piesieties pie visa, bet vai vajag?
 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Jasuta , sos rakstitajus , uz pirmo klasi . Ja nav , izglitoti cilveki , tad labak , pienemt darba - Pirmklasnieku !!!
 • ?
  +1 +1 0

  ?

  Elizabete Vītola, Tu arī pārlasi, ko saraksti? ---gan brieduma gados un ar arī senjori-- kas tas par "ar" un starpību starp senjori un seniori vispār apjēdz?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl