Satraucoša statistika! Latvijā katra trešā sieviete ir cietusi no vardarbības

5 komentāri

Jaungada nakts notikumi Ķelnē, kur ieceļotāji masveidā uzbruka sievietēm, pamatoti raisīja milzīgu sašutumu visās Eiropas valstīs, arī Latvijā. Taču mazāk pamanīts ir fakts, ka ikdienu ar vardarbību sastopas tūkstošiem sieviešu tepat Latvijā, savās mājās.

Pēc statistikas datiem, trešdaļa sieviešu atzinušas, ka ir sistas vai pieredzējušas seksuālu vardarbību no sava partnera puses. Tas ir ļoti augsts skaitlis uz pārējo Eiropas valstu fona, taču speciālisti domā – tā ir arī laba zīme, jo liecina, ka sievietes nebaidās par vardarbību ziņot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mēs bieži vien pat neiedomājamies, ka cilvēki, kas mums paiet garām uz ielas vai ko satiekam darbā, patiesībā cieš no vardarbības vai arī paši ir varmākas.

Dati ir gana satraucoši, Latvijā katra trešā sieviete ir piedzīvojusi fiziskus vai seksuālus uzbrukumus no sava partnera.

Vidēji Eiropā no vardarbības cieš 22% sieviešu, Latvijā – 33%. Tas ir trešais augstākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES) un speciālisti bez kavēšanās norāda – tā pie mums ir milzīga problēma.

Dīvaini varētu šķist, ka šajā antitopā kopā ar Latviju ir arī tādas labklājības valstis kā Dānija un Somija. Labklājības ministrijā norāda – aiz drūmās statistikas, slēpjas arī kas labs.

Nereti vardarbības upures uzskata, ka tā ir viņu pašu vaina, ka vīrs vai draugs viņas regulāri sit, tādēļ sievietes pat neuzdrošinās meklēt palīdzību vai vērsties policijā. Dažkārt tas beidzas traģiski.

Krīzes centrā Marta, kur upures bieži vēršas pēc palīdzības, norāda, – ja fiziskus un seksuālus uzbrukumus sievietes atpazīst, tad grūtāk ir apjaust, ka tiek piedzīvota emocionāla vardarbība, kas izpaužas pazemošanā un noniecināšanā. Vēl retāk sievietes saprot, ka pret viņām vērsta vardarbība izpaužas kā partnera vienpersoniskā kontrole pār naudas līdzekļiem līdz pat aizliegumam strādāt.

Kontrole ar laiku pāraug arī fiziskos uzbrukumos, jo varmākas agresija parasti pati no sevis nemazinās. Jau pusotru gadu Latvijā ir spēkā regulējums, kas policijai dod vairāk instrumentu, kā reaģēt uz vardarbību ģimenē – likumsargiem nu ir tiesības varmāku uzreiz nošķirt no cietušā.

Pērn bijuši 554 gadījumi, kad varmākam uz laiku liegts tuvoties upurim, turklāt tieši agresoram jāpamet kopīgais mājoklis.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl