Komentāri
Satraucoša statistika! Latvijā arvien vairāk bērnu kļūst par pedofilu upuriem!
FOTO: LETA

Pagājušais un šis gads pierāda, ka bērni arvien biežāk kļūst par upuriem dzimumnoziedzniekiem. Par to liecina policijas informācija.

Pagājušajā gadā 133 bērni cietuši no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Tas ir par 54 nepilngadīgiem vairāk nekā 2014. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidro Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, pedofili uzturas tur, kur bērni – internetā. Sākoties vasaras brīvlaikam, kad bērniem būs vairāk brīva laika, policija brīdina vecākus būt uzmanīgiem.

Ints Ķuzis, Valsts policijas priekšnieks

Cietušo skaits par noziegumiem, kas ir vērsti pret tikumību un neaizskaramību, diemžēl ir pieaudzis. Šie pedofili ir tur, kur ir bērni. Viņi ir iekšā, viņi ir zem profiliem, zem tāda pašā vecuma profiliem, viņi atrod komunicēšanas iespējas vienlīdzīgi kā šiem bērniem, un daži bērni nokļūst faktiski absolūti sliktās situācijās, kas var būt ar traumām jau uz viņu tālāko dzīvi.

Kā uzsvēra policijas priekšnieks, ir ļoti svarīga savstarpēja uzticība ģimenē, un vecākiem ir jābūt informētiem, ar ko bērns draudzējas un tiekas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl