5 komentāri

Jaunākā aptauja par bērnu uztura paradumiem atklāj satraucošu ainu. 92% vecāku saviem divus līdz trīs gadus vecajiem bērniem pasniedz šim vecumam nepiemērotu uzturu. Pediatri un alergologi akcentē, ka tāda rīcība atstāj postošu iespaidu uz veselību.

Tūlīt pēc piedzimšanas bērniņu baro ar mātes pienu, speciāliem piena pulvera maisījumiem. Ēšanas paradumi strauji tiek mainīti, bērnam sasniedzot divu līdz trīs gadu vecumu.

Daudzi vecāki nosēdina savu atvasi pie kopējā pusdienu galda un pasniedz to pašu, ko ēd pieaugušie. Pētījumā noskaidrots, ka šādi mēdz rīkoties aptuveni 92% vecāki.

Mediķi uzsver, ka vecumam neatbilstošs uzturs atstāj negatīvu ietekmi uz bērnu veselību. Rodas aptaukošanās problēmas, parādās zobu, sirds, aknu un kuņģa slimības.

Foto

Lai izglītotu vecākus, kā pakāpeniski pāriet uz pilna spektra ēdienkarti, iemācoties veselīgus un pareiza uztura principus, ir uzsākta kampaņa Mazais nav liels.

Kampaņas organizatori norāda, ka informāciju par pareizu un veselīgu uzturu gada līdz 3 gadus veciem bērniem var smelties mazaisnavliels.lv interneta mājaslapā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl