Satiksme pār Deglava tiltu: Rīgas dome cer saņemt atļauju, lai to drīzumā atjaunotu

1 komentārs
Satiksme pār Deglava tiltu: Rīgas dome cer saņemt atļauju, lai to drīzumā atjaunotu
OKSANA DŽADANA, F64

Šoferi un pasažieri Rīgas ielās pirmdien atkal dirnēja netipiski lielajos sastrēgumos, kas veidojas daudzu remontdarbu dēļ, bet īpaši – slēgtā Deglava tilta dēļ. Taču, iespējams, līdz nedēļas beigām varētu būt labas ziņas. Rīgas domes pārstāvji turpina kritizēt Būvniecības valsts kontroles biroju par papilddokumentiem, kas pieprasīti, lai pārliecinātos par tilta drošumu. Taču šie dokumenti otrdien tiks iesniegti, un birojs sola divu darbadienu laikā tos izskatīt.

Deglava tilts satiksmei slēgts jau piecas dienas. Tādēļ autovadītājiem nākas nīkt pamatīgos sastrēgumos. Savukārt Rīgas domes ierēdņi gatavo dokumentus, cenšoties pierādīt, ka tilts ir drošs.

Satiksmes departamenta vadītājs solīja līdz otrdienai sagatavot Būvniecības valsts kontroles biroja pieprasītos papildu dokumentus ar aprēķiniem, kas pierādītu tilta drošību.

“Kas attiecas uz BVKB, visas šīs šaubas ir apgāztas, darba dokumenti visi to rāda, bet joprojām ir uzstājīgi uz pierādījumu sameklēšanu, ka 2+2 nav 5, tāpēc mēs rīt viņiem iesniegsim profesora Paeglīša aprēķinus,” sola Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins.

Satiksmes departamentā cer, ka aprēķinus izvērtēs ātri un satiksme tiks atjaunota. Kopš tilta slēgšanas darba dienās pilsētā veidojas pamatīgi sastrēgumi, kādēļ būtiski kavējas arī sabiedriskais transports. Ja tiltu drīzumā neatvērs, satiksmes plūsmas organizēšanā īstenos “plānu B”.

“Šobrīd mēs nevaram ne paši ar savu pavēli atvērt to tiltu, ne paplašināt ielas, kas ir tādas, kādas ir. Mēs faktiski runājam par to, kā atvieglot kreisos pagriezienus, kas ir galvenais problēmpunkts pārvietoties tajā posmā,” saka Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks (S).

Sastrēgumus lielā mērā veicina arī nekaunīgi autovadītāji, kuri neņem vērā ielas malās izveidotās pagaidu sabiedriskā transporta joslas vai tajās novieto automašīnas – tās turpmāk tikšot evakuētas uz tuvāko atļauto stāvvietu.

“Ir nogriezta viena no galvenajām transporta artērijām Rīgā, līdz ar to tā situācija nevar būt mierīga, tā ir ļoti sarežģīta, bet es ar pilnu atbildību varu pateikt, ka tā ir kontrolējama,” norāda Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs.

BVKB pārmetumus par to, ka tilts slēgts nepamatoti aizvien noraida. Lielāku skaidrību par turpmāko rīcību tas sola divu darba dienu laikā pēc Tilta izpētes tehniskās apsekošanas atzinuma saņemšanas.

“Mēs varam prognozēt, ka atsevišķas lietas būs atšķirīgas šajā atzinumā, visdrīzāk balstu konstrukciju noturība tiks pamatota, bet mēs arī gaidām ar nepacietību šobrīd dokumentu, kurā būtu apskatīti visi tilta bojājumi. Saņemot šo atzinumu mēs maksimāli ātri centīsimies to izvērtēt, tātad mēs šīs satiksmes neērtības izprotam, no mūsu puses nekādas kavēšanās nebūs,” teic BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Atgādinām, ka rīkojumu par tilta slēgšanu policijai deva iekšlietu ministrs. Tilta abos galos dežurē policija. Par to gan drīkst pārvietoties gājēji un velobraucēji.

1 komentārs