Saspringta nakts mediķiem: Jaunā gada sagaidītāji reibumā krituši, kāvušies, pārgalvīgi spridzinājuši petardes

1 komentārs
Saspringta nakts mediķiem: Jaunā gada sagaidītāji reibumā krituši, kāvušies, pārgalvīgi spridzinājuši petardes
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Kā jau ierasts, gadu mijā daudz darba bija operatīvajiem dienestiem. Alkohola reibumā naktī gūtas dažādas traumas, arī neapdomīgi rīkojoties ar pirotehniku. 1. janvārī policija pārbaudīja, vai svinētāji nav sēdušies pie stūres vēl neatskurbuši no alkohola.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji stāsta, ka kopumā gadu mija aizvadīta saspringti un darba bijis vairāk nekā ikdienā. Alkohola reibumā svinētāji krituši, kāvušies, par spīti aicinājumiem to nedarīt arī pārgalvīgi spridzinājuši petardes, gūstot traumas.

Plašs ugunsgrēks izcēlās Ķeguma novada Rembates pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas dzēšanā šorīt iesaistīti teju 20 ugunsdzēsēju.

Vecgada vakarā ceļu policisti Latvijā noķēruši 14 dzērājšoferus. Kā jau tas svētkos ierasts, plašas pārbaudes turpinājās arī jaungada dienā. Viena šādā reidā līdzi devās ar TV3 Ziņas. Mūsu galamērķis – Vecmīlgrāvis, taču vēl pa ceļam policija aizturēja kādu taksistu, kurš atļauto 50 km/h vietā pilsētā brauca ar ātrumu 73 km/h.

Pārgalvīgajam šoferim noformēts brīdinājums. Dežūrpunktā Vecmīlgrāvī policisti aptur vienu mašīnu pēc otras, bet nevienu iereibušu stūrētāju  tā ar neizdevās pieķert. Autovadītāji lielākoties smaidīgi, jokojās ar policistiem un vēlēja laimīgu jauno gadu. Sarunā ar TV3 Ziņām šoferi atzinīgi izsakās pār šādām masveida pārbaudēm rūpēs par sabiedrisko drošību.

Policisti stāsta, ka dienu sākuši jau plkst. 6.00 no rīta, bet līdz šim viss mierīgi. “No rīta bija tāds klusāks periods, maz transporta pilsētā. Dienas otrajā daļā jau modušies daudzi sākusi braukt. Daudz transporta, bet visi smaidīgi, priecīgi, pagaidām bez starpgadījumiem un viss droši uz ceļiem,” pauž ceļu policists Dāvis Beimo.

Kā jau tas ir ierasts, arī šajā gadu mijā dzērājšoferi Latvijā tiek pieķerti, taču pamazām cilvēki kļūstot prātīgāki un pie auto stūres pēc svinībām sēžas retāk.

1 komentārs