Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta vēl septiņiem cilvēkiem; pieci pacienti atrodas smagā stāvoklī

5 komentāri
Saslimšana ar Covid-19 apstiprināta vēl septiņiem cilvēkiem; pieci pacienti atrodas smagā stāvoklī
EPA / SCANPIX

Pagājušajā diennaktī veikti 1535 Covid-19 testi, un septiņos gadījumos tie izrādījušies pozitīvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Līdz šim Latvijā konstatēti 682 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 32 837.

Patlaban stacionārā atrodas 42 pacienti, tostarp viens jauns gadījums pēdējā diennaktī. No šiem pacientiem 37 ir ar vidēju slimības gaitu, bet pieci – ar smagu. No stacionāra līdz šim izrakstīts 61 pacients.

Lasi vēl – Infektologs: Kamēr nebūs Covid-19 vakcīnas, kaut kāda distancēšanās sabiedrībā būs jāievēro

Kā ziņots, otrdienas preses konferencē veselības ministre Ilze Viņķele (AP) pavēstīja, ka, pamatojoties uz epidemiologu un infektologu prognozēm, paredzams, ka 25. aprīlī sagaidāms Covid-19 inficēšanās “pīķis”, tādēļ, neskatoties uz citu Eiropas valstu ierobežojumu mazināšanu, Latvijā tuvākajā laikā ierobežojumu mīkstināšana nav sagaidāma.

“Ja jūs dzirdat, ka austrieši vai spāņi kaut ko grasās samazināt, lūdzu, paturiet prātā, ka tie ierobežojumi, kas piemēroti viņu valstīs, ir ļoti drastiski, un ar visu atbrīvošanu un mazākiem ierobežojumiem tāpat Latvijā šis ierobežojumu apmērs vēl nesasniegs to līmeni, uz kuru tiecas Austrija un Spānija,” sacīja ministre.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka pēc divām nedēļām epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem, kas paredzētu Covid-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu.

Ministru kabinets ir pagarinājis Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.