”Saskaņas” iebildumu dēļ Saeima vēl nevienojas par obligātās aizsardzības mācības ieviešanu skolās

3 komentāri
”Saskaņas” iebildumu dēļ Saeima vēl nevienojas par obligātās aizsardzības mācības ieviešanu skolās
Foto: LETA

Saeimā nav izdevies vienoties par aizsardzības mācības kā obligāta priekšmeta ieviešanu vidusskolās.

Saeimas lēmumprojekts uzdotu Izglītības ministrijai nodrošināt, ka jau no nākamā mācību gada skolās pasniedz aizsardzības mācību pilotprojekta veidā, bet vēlāk tā kļūst par obligātu priekšmetu.

10. un 11. klasē jauniešiem būtu jāapgūst teorija, bet pēc 11. klases viņi piedalītos militārajā nometnē. Šādu apmācību pabeiguši jaunieši varētu kļūt par rezerves karavīriem. Pret lēmumprojekta pieņemšanu iestājās partija “Saskaņa”.

“Man personīgi nav saprotams, kāpēc ir jāliek kopā divas lietas – militārā apmācība un obligātais kara dienests. Jūs gribat pateikt, ka militārā apmācība izmaksās valstij lētāk nekā karadienests? Vai tas nozīmē, ka jūs šos te jaunos bērnus mazos sūtīsiet karā?” jautā Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko (“Saskaņa”).

Deputāte arī aizrādīja, ka mācību saturu izstrādā Izglītības ministrija un apstiprina valdība, tādēļ parlamenta iejaukšanās skolu darbā neesot vēlama. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli šo likumprojektu bija jāatliek par nedēļu, ja pret to iebilda kaut viens deputāts.