Saskaņas deputāts grib labojumus pasēs

Guntis Meisters

Autors: Guntis Meisters

TV3 ziņu dienestā strādā kopš tā izveides brīža, tātad vairāk nekā desmit gadus. Darbā vislielāko gandarījumu sniedz iespēja novērst netaisnību un palīdzēt cilvēkiem. Ir patiess gandarījums, ja grūtā situācijā nonākušie cilvēki pasaka paldies par sižetu un pēc tam viņu dzīve uzlabojas.

0 Komentāru
Saskaņas deputāts grib labojumus pasēs
FOTO: LETA

Rīgas domes deputāts no ”Saskaņas” frakcijas Ruslans Pankratovs uzskata, ka pases titullapā vārdam un uzvārdam jābūt rakstītam divās formās. Gan latviešu valodā, gan krievu oriģinālvalodas formā, tikai ar latīņu alfabēta burtiem.

Atdodiet mūsu vārdus

Rīgas domes Saskaņas frakcijas deputāts Ruslans Pankratovs ir biedrības ”Atdodiet mūsu vārdus” viens no līderiem. Vizītkartē viņa vārds un uzvārds ierakstīts divējādi – gan ar galotni ”s”, gan bez tās. Līdzīgu ierakstu viņš grib arī savas pases titullapā. Proti, ”Ruslans Pankratovs/Ruslan Pankratov”. Pankratovs TV3 Ziņām akcentēja, ka nav pret latviešiem vai latviešu valodu. Viņš tikai vēloties taisnīgu attieksmi pret cittautiešiem.

Savu iniciatīvu Pankratovs aizstāvējis Latvijas tiesās, taču visās instancēs zaudējis. Pēc tam viņš vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Pirmais mēģinājums bijis neveiksmīgs, tiesa lietu nemaz nesāka skatīt. Aktīvists ir apņēmies savu pieteikumu uzlabot un iesniegt to atkārtoti.

Iniciatīva ir neizpildāma

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skaidro – personai ir tiesības ar juridisku dokumentu pieprasīt savu vārdu Latvijas pasē ierakstīt oriģinālvalodas izrunā ar latīņu alfabēta burtiem. Taču nevis titullapā, bet trešajā. ”Ir bijuši gadījumi, kad personas uzrāda dzimšanas apliecību, kurā oriģinālvalodā rakstīts viņa vārds. Šādu ierakstu pasē pieprasa arī tie, kuri grib izbraukt no Latvijas uz savu dzimteni. Lai tur būtu vieglāk pierādīt savu vārdu un uzvārdu,” skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve Undīne Priekule. Dienesta pārstāve piebilda, ka divu vārdu rakstīšana pasē – atdalot ar slīpsvītru – šobrīd ir neiespējama drošības apsvērumu dēļ.

Pankratovs Eiropas Cilvēktiesību tiesā pārstāv arī kāda nesen Latvijā dzimušā bērna vecāku intereses. Viņi ir nemierā ar varasiestāžu atteikumu reģistrēt puikam senu krievu vārdu Miron – bez galotnes ”s”. Viņuprāt, latviskots šis vārds ir pārāk līdzīgs latviešu vārdam – mironis. Šajā lietā tiesā lēmumu vēl neesot pieņēmusi.

0 Komentāru