“Saskaņa” uzskata, ka Ašeradens “pašaizliedzīgi cenšas piesegt OIK afēru”

0 Komentāru
“Saskaņa” uzskata, ka Ašeradens “pašaizliedzīgi cenšas piesegt OIK afēru”
Foto: LETA

Ekonomikas ministra Arvila Ašerdena demisija tiek prasīta jau otro reiz četru mēnešu laikā. Opozīcija uzskata, ka ministram ir jāuzņemas atbildība par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK maksājumu sistēmu, ko opozīcija sauc par afēru.

“Obligāti būtu jārunā un jāanalizē, ko dara esošais ekonomikas ministrs šīs afēras sakarā. Vai tiešām viņš pašaizliedzīgi cīnās ar šo afēru, vai patiesībā pašaizliedzīgi cenšas piesegt šo afēru? Jūs turpināt piesegt prettiesiskas darbības, darbības, kas nav sabiedrības interesēs. Un tur ir jūsu atbildība,” kolēģus uzrunāja “Saskaņas” deputāts Ivars Zariņš.

“Vienotības” ministru no Saeimas tribīnes aizstāvēja viņa partijas pārstāve, kuras vērtējumā, Ašeradens nav pelnījis pārmetumus. “Ekonomikas ministra tiešām aktīvā darbībā tiek sakārtota obligātā iepirkuma komponentes būtība un jēga likumīgā un tiesiskā ceļā,” sacīja Saeimas deputāte Astrīda Harju (“Vienotība”).

Savukārt ministrs uz opozīcijas kritiku atbildēja, uzsverot, ka valdība pirmo reizi 20 gadu laikā, kopš ieviesta obligātā iepirkuma komponente, ir apņēmusies atrast veidus, kā no tās atteikties. Risinājumu ministrs sola līdz pirmajam septembrim.

“Es joprojām uzskatu, ka OIK sistēmas ieviešana bija fundamentāla makroekonomiska kļūda, kas ir jālabo, un par šo kļūdu ir atbildīgi gan Kalvīša, gan Godmaņa kungs. Īpaši Godmaņa kungs, kurš atvēra visus šos te elles vārtus vaļā, kurus tiešām ir sešas valdības mēģinājušas kaut kādā veidā savākt kopā,” norādīja Ašeradens.

Tikmēr pārmetumus Ašeradenam izteica arī koalīcijas politiķi. Zaļo un zemnieku savienības deputāte vērsa uzmanību tam, kāds haoss valdot būvniecības nozarē.

Balsojums pārsteigumus nenesa. Pateicoties koalīcijas deputātu vairākumam, Ašeradens saglabāja ekonomikas ministra amatu.

0 Komentāru