“Saskaņa” pasludina “itāļu streiku”: aptur darbu Rīgas domē

5 komentāri

Partija Saskaņa “aptur” darbu Rīgas domē un pasludina “itāļu streiku”.

Tas nozīmē, ka frakcija neplāno piedalīties komiteju sēdēs un Rīgas domes (RD) plenārsēdēs, kamēr netiks lemts par Baraņņika atstādināšanu. Cer, ka šādi izdosies panākt RD atlaišanu un ārkārtas vēlēšanas. Pēc Vladovas teiktā, “itāļu streiks” jeb darbības apturēšana nozīmē, ka “Saskaņas” frakcijas deputāti turpmāk neapmeklēs ne domes, ne komitejas sēdes, kamēr netiks skatīts jautājums par Baraņņika atsaukšanu. Vladova nenoliedza, ka ar šādu demaršu vēlas panākt RD atlaišanu un sekojošas ārkārtas vēlēšanas. Uz 18. novembra svinīgo RD sēdi “Saskaņa” gan plānojot iet.

Partijas “Saskaņa” Rīgas domes frakcija nolēmusi apturēt savu darbu koalīcijā līdz brīdim, kamēr “Gods kalpot Rīgai!” pieņems lēmumu par turpmāko sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju, šodien pēc sanāksmes ar partijas biedriem paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja Anna Vladova (S).

Tas nozīmē, ka frakcija līdz GKR lēmumiem nepiedalīsies nevienā komitejas un domes sēdē.

Vienlaikus Vladova uzsvēra, ka GKR nostāju saprot, un partija ir gatava sagaidīt partneru lēmumu.

“Saskaņas” frakcijas un partijas valdes pārstāvji šodien lēma, vai turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pēc tam, kad GKR paziņoja, ka jebkādus lēmumus par sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju pieņems ne ātrāk kā nākamnedēļ.

Kā ziņots, “Saskaņa” trešdien paziņoja, ka piekrīt turpināt darbu koalīcijā ar nosacījumu, ja “Gods kalpot Rīgai!” pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), kurā apvienojušies no “Saskaņas” izslēgtie domnieki.

“Saskaņa” rosināja savākt parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi, kurā lemtu par NDF pārstāvošā Vadima Baraņņika atstādināšanu no vicemēra un Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata. Tāpat viņi nav mierā ar to, ka Pilsētas attīstības komiteju vada Aleksejs Rosļikovs.

Taču GKR paziņoja, ka nekādus lēmumus sasteigt negrib un grib atlikt jautājumu līdz nākamajai nedēļai.

Šāds scenārijs gan “Saskaņai” vēl vakar nebija pa prātam, un viņi gribēja tūlītēju GKR lēmumu šajā jautājumā, kā rezultātā tika sasaukta partijas valdes sēde, lai lemtu, vai palikt koalīcijā vai ne.

GKR gan pauduši, ka šantāžai pakļauties negrasās un lēmumus pieņems tikai pēc svētkiem.

Tikmēr deputātu bloks “Rīgai!” paziņojuši, ka “Saskaņas” ultimāts izskatās pēc izrēķināšanās ar bijušajiem biedriem, tādēļ viņi turpinās atbalstīt NDF. Tas nozīmē, ka bez opozīcijas partiju balsīm “Saskaņa” un GKR nemaz nevarētu atbrīvot Baraņņiku un Rosļikovu no amatiem.

Ja tiks nolemts neturpināt sadarbību ar NDF, “Saskaņai” un GKR būs 28 deputātu balsis. Bez viņiem domē ir vēl 32 deputāti.

5 komentāri