Sasitumi, lūzumi, sastiepumi, mežģījumi – tipiskākās ziemas traumas

0 Komentāru
Sasitumi, lūzumi, sastiepumi, mežģījumi – tipiskākās ziemas traumas
FOTO: LETA

Pēdējo nedēļu laikā pieaudzis negadījumu skaits, kuros iedzīvotāji guvuši tādas traumas kā sasitumi, lūzumi, sastiepumi un mežģījumi. Šādus negadījumus veicina apledojums, īpaši atkalas laikā, kad ietves kļūst ļoti slidenas, un pārvietošanās ir apgrūtinoša.

Apdrošināšanas sabiedrībā ERGO pēdējo nepilnu divu nedēļu laikā pieteikti jau vairāk nekā 10 šādi negadījumi, bet pēc vakardien galvaspilsētas ielās piedzīvotās straujās atkalas ar apledojumu, gaidāmi arvien jauni pieteikumi.

“Visbiežāk cilvēki paslīd uz ietvēm vai izkāpjot no transportlīdzekļa. Daudzi netiek nemaz tālāk par namu ārdurvīm,” stāsta Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors. Tipiskākās pieteiktās traumas šādos gadījumos ir roku un plecu sasitumi, lūzumi, sastiepumi, kā arī kāju, īpaši potīšu mežģījumi.

Ziemā speciālisti iesaka daudz biežāk nekā citos gadalaikos interesēties par laika apstākļiem un ieklausīties laika ziņās. Vienmēr ir vērts novērtēt apstākļus aiz loga un, ja gaisa temperatūra saglabājas zem nulles grādiem, turklāt līst sasalstošs lietus, noteikti jābūt īpaši uzmanīgiem.

Foto

0 Komentāru