4 komentāri

Inguna Sudraba turpinās vadīt ”Oligarhu lietas” Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Komisijas pirmajā sēdē šodien atbalstu neguva ierosinājums balsot par Sudrabas atcelšanu no komisijas vadības.

Šādu priekšlikumu atbalstīja divi komisijas locekļi no ”Vienotības” un Nacionālās apvienības frakcijām, bet četri deputāti no Zaļo un zemnieku savienības, ”Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības un ”No sirds Latvijai” frakcijām bija pret Sudrabas atcelšanu no amata.

Ritvars Jansons
Saeimas izmeklēšanas komisijas loceklis, VL-TB/LNNK

Inguna Sudraba kā viena no kriminālprocesā noklausītajām sarunām minētajām personām ir minēta kā ”Krievijā izvirzīta premjerministra kandidāte” morāli ētisku apsvērumu dēļ  nevarētu piedalīties šajā komisijā, kura izmeklē sarunu jautājumus.

Mārtiņš Šics
Saeimas izmeklēšanas komisijas loceklis, LRA

Es negribētu, lai mēs šodien mainām vienu vadītāju. Pēc tam būs koalīcijas nākamais vadītājs, es vēlētos, lai varētu sākt strādāt ar šiem cilvēkiem, kuri ir uzaicināti.

Pirmajā komisijas sēdē deputāti uzklausīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi, kurš atklāja, ka par tā dēvētām “oligarhu sarunām” KNAB sācis jaunu pārbaudi par prettiesisku labuma pieņemšanu, ko, iespējams, veikusi kāda amatpersona. Neko vairāk par jauno pārbaudi Straume neatklāja.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl