Sarkandaugavā uz ielas atrasts trīs gadus vecs bērns bez virsjakas un apaviem

3 komentāri
Sarkandaugavā uz ielas atrasts trīs gadus vecs bērns bez virsjakas un apaviem
Foto: LETA

8. martā īsi pēc pulksten 13.00 Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Sarkandaugavā, kur kāda iedzīvotāja uz ielas atradusi aptuveni trīs gadus vecu bērnu bez pieaugušo uzraudzības.

Policisti, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju ar mazu bērnu. Sieviete pastāstīja, ka, pastaigājoties ar savu atvasi, ievērojusi mazu puisēnu bez virsjakas un apaviem. Kundze piesteigusies pie bērna, novilkusi savu virsjaku un tajā ietinusi zēnu.

Puika pastāstīja, ka pirms kāda laika mamma aizgājusi uz veikalu un devies viņu meklēt.

Personas ieaicinātas policijas operatīvajā transportlīdzeklī, lai sasildītos. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Bērns nosauca savu vārdu un uzvārdu. Policisti atrada viņu datubāzēs un noskaidroja bērna dzīvesvietas adresi.

Pārrunu laikā pie operatīvā transportlīdzekļa pienāca sieviete, kura pastāstīja, ka viņai pazudis dēls. Parādot sievietei atrasto zēnu, viņa atklāja, ka tas ir viņas dēls.

Bērna māte skaidroja, ka vēlējusies aiziet uz pastu un nolēmusi trīsgadnieku atstāt vienu mājās bez uzraudzības. Sieviete atklāja, ka aizslēgusi ārdurvis un bērns iepriekš nav mācējis tās atslēgt.

Drīz pēc tam notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja bērnu un konstatēja, ka viņam hospitalizācija nav nepieciešama.

Policisti devās līdzi sievietei uz mājokli, lai pārliecinātos par bērna uzturēšanās apstākļiem. Bērnam konstatēta atbilstoša vide.

Sievietei noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par bērna atstāšanu bez uzraudzības. Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro.

3 komentāri