9 komentāri
“Saprotiet arī mūs – mēs esam nobijušies no NATO,” Krievijas pārstāvis komentē Latvijas bailes no “Zapad”
Foto: LETA / AP

Šodien, 14. septembrī, Rīgā notiek diskusija “Rietumi un Krievija: Eiroatlantiskās drošības ainavas maiņa?” un “Rīgas dialogu 2017” grāmatas prezentācija.

Diskusijā piedalās bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks Jānis Kažociņš, bijušais aizsardzības ministrs Imants Lieģis, ekonomiste Raita Karnīte un citi.

Ņemot vērā, ka šodien sākās Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze, šis temats arī tika pieminēts. Krievijas pārstāvis Ivans Timofejevs diskusijā pieminēja bailes, kas ir ap “Zapad” mācībām.

Ivans Timofejevs
Krievijas pārstāvis

Es saprotu, ka Latvija ir nobijusies no “Zapad”. Bet saprotiet arī mūs – mēs esam nobijušies no NATO.

Ārpolitikas centrs diskusijas laikā arī prezentēja pētījumu, kā atsākt sadarbību ar Krieviju, un grāmatu “Rīgas dialogi 2017”.

Jau ziņots, ka šodien sākas Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” aktīvā fāze, kas ilgs līdz 20. septembrim. Drošības policijas vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilmilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.
Tikmēr Aizsardzības ministrija (AM) sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību “Zapad 2017” laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas.

TOP komentāri

 • Sarma Blumberga
  +3 +3 0

  Sarma Blumberga

  Kautkas prātam neaptverams,no kā bail,un kam. Krievijas pakalpiņiem.
 • Jānis Labrencis
  +1 +1 0

  Jānis Labrencis

  Lai Krievija repatriē no Latvijas visus savus pilsoņus, nepilsoņus un visus Latvijai nelojālus un naidīgus cilvēkus, tad mēs varam samazināt savas aktivitātes NATO.
 • Daiga Siliņa
  0 0 0

  Daiga Siliņa

  Tiešām prātam neaptverami! Cits nekas nav ko rakstīt,lai naidu kurinatu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl