Jānis Zariņš

Autors: Jānis Zariņš

Jānis TV3 ziņu kolektīvā darbu sāka 2012.gada nogalē, pieņemot izaicinājumu strādāt televīzijā. Pirms tam 8 gadus strādājis radio vidē, tostarp, Latvijas radio un radio SWH. Patīk mūzika un daba.

Komentāri

2014. gadā Aizsardzības ministrija izsludināja konkursu par 1000 sapiera lāpstu iegādi Zemessardzes vajadzībām. Iepirkumā uzvarēja pretendents SIA ”Zommers”, kas šo apjomu apņēmās piegādāt par nedaudz vairāk kā 3000 eiro. Viena Ķīnā ražotā lāpsta valstij izmaksāja 3,1 eiro. Cerības, ka par šo summu var nopirkt zemessargu prasībām atbilstošu ekipējumu gan izrādījās veltas. Nedēļas nogalē notikušajās mācībās daļa lāpstu salūzušas.

Par neizturīgajām lāpstām sociālajā tīklā Twitter sūdzējās deputāts Veiko Spolītis. Fotogrāfijā, kuru viņš ievietojis, redzama kaudze ar zemē nomestām salauztām lāpstām.

Patrulēšanas operāciju laikā viens no uzdevumiem bija aizsardzības pozīciju ieņemšana un ierakšanās kāpā. Šajā vingrinājumā 5 minūšu laikā man iedotā lāpsta salūza. Pirms mācībām kopumā tika izdalītas 30 lāpstiņas, no kurām 14 salūza.

Par notikušo ir informēta Latvijas armija un Aizsardzības ministrija, kas pirms 2 gadiem organizēja lāpstu iepirkumu. Ministrijas publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins uzsver, ka, lai noskaidrotu, kā šāds misēklis varēja gadīties, sākta dienesta izmeklēšana, tostarp tiks pārbaudīta iepirkuma tehniskā specifikācija, kā arī vērtēta amatpersonu atbildība.

Šāda situācija ir kategoriski nepieņemama. Labā ziņa ir tā, ka iepirkums bija neliels. Otra labā ziņa ir tā, ka ir iegādātas arī citas lāpstiņas, kuru cena, atšķirībā no šīm pa 3,10 eiro, maksāja 35 eiro gabalā. Tām ir pilnīgi cita kvalitāte, un Zemessardze ir apmierināta.

Deputāts Veiko Spolītis uzsver, ka pirms dienesta izmeklēšanas vainot notikušajā kādu ir pāragri, tomēr viņaprāt šis gadījums atkal vērš uzmanību uz valstī spēkā esošo lētākā iepirkuma sistēmu.

Šis ir labs gadījums, lai pārbaudītu šīs ķēdes vājākos posmus un tos risinātu, jo nedod Dievs kas šāds atgadītos, ja būtu reāla karadarbība. Es domāju, ka, skatoties uz šiem te gadījumiem, kas ir bijuši iepriekš, šeit ir darīšana ar ļoti paviršu iepirkuma veikšanu un burta kalpību, vadoties pēc šī te fetišizētā zemākās cenas iepirkuma principa, lai arī tas ir greizs.

Tikmēr uzņēmumā, kurš piegādāja neizturīgās lāpstas – SIA ”Zommers”, no plašākiem komentāriem atturas, vien norādot, ka savu vainu notikušajā tas nesaskata.

Mēs iesniedzām piedāvājumu kopā ar preces paraugu. Viņiem bija iespēja izvērtēt ne tikai cenas piedāvājumu, bet arī pašu lāpstiņu.

Neizturīgās sapieru lāpstas no zemessargu ekipējuma uzdots izņemt.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl