Salceviča ēras beigas! Jēkabpilī ievēlēts jauns mērs

1 komentārs
Salceviča ēras beigas! Jēkabpilī ievēlēts jauns mērs
Evija Trifanova / LETA

Šodien par jauno Jēkabpils domes priekšsēdētāju ievēlēts Raivis Ragainis no Latvijas zaļās partijas (LZP). Jau pirms balsojuma savu kandidatūru atsauca līdzšinējais mērs Leonīds Salcevičs no Jēkabpils reģionālās partijas. Salcevičs pilsētu bija vadījis jau 20 gadus.

Iesākumā balsojumam uz priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti Ragainis un Salcevičs, bet līdzšinējais domes vadītājs savu kandidatūru atsauca. Balsojums notika par vienu kandidātu.

Par Ragaini balsoja 11 deputāti  no LZP, “Saskaņas”, Latvijas Zemnieku savienības, Latvijas Reģionu apvienības, “KPV LV”, kā arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, partijas “Gods kalpot Latvijai” un daļēji arī no Jēkabpils Reģionālās partijas. Divi deputāti balsoja pret – Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un Māris Dimants (Jēkabpils reģionālā partija). Līdz ar to Ragainis ievēlēts ar vēl lielāku balsu skaitu nekā prognozēts iepriekš.

Mēra vietnieku ievēlēšanai pēcpusdienā tiks sasaukta domes ārkārtas sēde.

Jau ziņots, ka vēlētāji Jēkabpils domē sabalsoja ļoti raibu sastāvu. No 10 startējušajiem sarakstiem 5% barjeru pārvarēja deviņi. Ar trim vietām Jēkabpils partija bija pirmā, taču divas vietas tika zaudētas, kas Zemgales pilsētu jau 20 gadus vadījušajam mēram Leonīdam Salcevičam izrādījās liktenīgi.

1 komentārs