Salaspils traģēdijā apraktā strādnieka darba devējs izmeklēšanas laikā klusēs

2 komentāri
Salaspils traģēdijā apraktā strādnieka darba devējs izmeklēšanas laikā klusēs
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Ar TV3 Ziņām pēc ilgākas pauzes sazinājās uzņēmums “Ceļu pārvalde”. Firmas darbinieks, 24 gadus vecais Rihards, vien savā otrajā darba dienā tika nāvējoši traumēts, nosmokot zem slapju smilšu gūzmas, kas apraka viņu tranšejā Salaspilī.

Negadījums notika 25. februārī. Nogruvumā aprakts arī Riharda kolēģis, kura dzīvību izdevās glābt.

TV3 Ziņas īsi pēc notikušā nosūtīja uzņēmumam ”Ceļu pārvalde” jautājumus: “Vai uzņēmums varētu sniegt plašāku informāciju par šo negadījumu? Vai tika ievērotas drošības normas?”

Uzņēmums atbildē e-pastā uzsver, ka jau ir izteicis visdziļāko līdzjūtību traģiskajā nelaimē bojāgājušā darbinieka piederīgajiem, kā arī ir sniedzis gan morālu, gan materiālu atbalstu.

“Un uzņēmums ir atvērts arī turpmākai sadarbībai ar bojāgājušā darbinieka tuviniekiem, iespēju robežās atbalstot viņus. Šobrīd gan Valsts darba inspekcija, gan policija veic notikušā negadījuma izmeklēšanu, kā arī paralēli šiem abiem izmeklēšanas procesiem arī uzņēmums pats veic iekšējo pārbaudi par notikušo negadījumu. Izmeklēšanas procesa ietvaros uzņēmums aktīvi sadarbojas ar abām minētajām iestādēm, lai maksimāli ātrā termiņā tiktu noskaidroti notikušā negadījuma apstākļi un cēloņi. Kamēr attiecīgās iestādes veiks minētā negadījuma apstākļu noskaidrošanu un izvērtēšanu, uzņēmums, lai, nekādā veidā netraucētu izmeklēšanas gaitu, sīkākus komentārus sniegt nevarēs,” skaidro AS “Ceļu pārvalde” pārstāve Ilze Girgensone.

Uzņēmums skaidro, ka tā “augstākā prioritāte vienmēr ir bijusi un arī turpmāk būs cilvēku drošība”. Tāpēc uzņēmums arī nākotnē darīšot visu iespējamo, lai Sabiedrības darbiniekiem būtu garantēta droša darba vide, uzsver Girgensone.

Tuvinieki aizvien nespēj noticēt, ka puiša dzīve aprāvās vien otrajā darba dienā. Viņš bija nosūtīts ūdensvada tranšejā lejā blietēt zemi ar īpašu ierīci, kad bedres malas iebruka.

”Viņš nebija pārliecināts par darba apstākļiem. Ko liks darba devējs, to darīs. Cilvēks bez pieredzes. Strādāja to dienu, un pēc plkst. 15.00 saņēmām zvanus, ka noticis. Rihards gājis bojā, arī viņa kolēģis apraksts,” traģisko dienu atceras dzīvesbiedre, ar kuru Rihards cerēja sākt jaunu, skaistu dzīvi, atgriežoties no darba gaitām ārzemēs, uz dzimteni. Te viņa dzīvība aprāvās ļoti mīklainos apstākļos.

2 komentāri