Salaspils policijas iecirknī uzsākta dienesta pārbaude par iespējamiem pārkāpumiem darba laika uzskaitē

0 Komentāru
Salaspils policijas iecirknī uzsākta dienesta pārbaude par iespējamiem pārkāpumiem darba laika uzskaitē
F64

Valsts policija (VP) sākusi dienesta pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem darba laika uzskaitē Salaspils iecirknī, apstiprina VP.

Pēc pārbaudes laikā konstatētajiem faktiem un apstākļiem tiks lemts par turpmāko rīcību.

Iekšējās drošības birojs (IDB) nesen aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā Iekšējās drošības birojs aizturējis VP Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonu. TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka kriminālprocess sākts par mākslīgu atalgojuma celšanu, viltojot dienesta dokumentus Salaspils iecirknī.

Raidījums ziņo, ka IDB uzmanību pievērsis dokumentos norādītais biežais Salaspils likumsargu darbs tieši vēlajās stundās, par kurām tiek piemaksāts. IDB atklājis, ka dokumentos vismaz astoņas reizes pēdējos mēnešos norādīts, ka Salaspils Kriminālpolicijas darbinieki izbraukuši nakts reidos, lai gan patiesībā šis darbs padarīts jau pa dienu.

Darba laika uzskaites tabulas apstiprinājusi Kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Ļena Keine-Kaštaļjana, kas iepriekš vadījusi Rīgas Kurzemes iecirkņa kriminālpoliciju. IDB uzskata, ka viņa nepamatoti akceptēja nakts stundu darbu kā sev pakļautiem kriminālpolicijas darbiniekiem, tā sev pašai, tādējādi palielinot atalgojumu katram par vidēji 100 līdz 200 eiro mēnesī.

Par aizdomās turēto atzīta inspektore Jana Stepense. IDB esot plānojis aizturēt arī viņas priekšnieci Kaštaļjanu, taču viņa paņēmusi slimības lapu. IDB aģentūrai LETA nekomentēja, vai lietā būs vēl viena aizdomās turētā persona.

Raidījumam arī zināms, ka Salaspils policijas iecirkņa priekšnieks Gatis Kalvītis, kurš gada sākumā pieķerts, privātām vajadzībām izmantojot dienestam nepieciešamās degvielas kartes, ir atvaļinājies no dienesta veselības stāvokļa dēļ. Savukārt Kalvīša krimināllietu par piesavināšanos nelielā apmērā prokuratūra oktobrī nodevusi tiesai.

0 Komentāru