Salaspils mērs par novadu reformu: Pastāv bažas, vai Pierīgā ir nepieciešamas lielas pašvaldības

1 komentārs

Saistībā ar novadu reformu, Pierīgas pašvaldības ir bažīgas par lielu pašvaldību veidošanu, kuru attīstības centrs tāpat būtu Rīga – tā sarunā ar “900 sekundēm” norādīja Salaspils mērs Raimonds Čudars (V).

Pašvaldību skaita samazināšana no 119 uz 35 – tādu reformu piedāvā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Patlaban tā turpina konsultācijas ar pašvaldībām un pārmaiņām daudzas vietvaras nav gatavas. Reformas plāns, piemēram, paredz apvienot Salaspils, Ropažu un Stopiņu novadu, izveidojot vienu administratīvo teritoriju, kur centrs būtu Salaspils. Šīs pašvaldības ar atbildīgo ministru Juri Pūci (AP) tiekas šodien.

Kā telefonsarunā ar “900 sekundēm” saka Salaspils novada domes priekšsēdētājs, katram iedzīvotājam ir savs viedoklis, tomēr piedāvāto reformas modeli vērtē ar piesardzīgu optimismu.

Pēc viņa novērojumiem, kaimiņu novados gan bažas esot lielākas. Pierīgas specifika ir tāda, ka lielajām pašvaldībām nav reģionālo attīstības centru un to attīstības centrs dabiskā veidā ir Rīga, skaidro Čudars. Šī iemesla dēļ pastāv bažas, vai Pierīgā ir nepieciešamas lielas pašvaldības, kuru dabiskais centrs ir Rīga, nevis Salaspils, kā tas ir, piemēram, Ropažu gadījumā. Salaspils mērs norāda, ka šis arguments ir pamatots, tomēr uzskata, ka reforma būtu nepieciešama.

“Lielākas, spēcīgākas pašvaldības spētu savu darbu organizēt efektīvāk un efektīvāk veikt arī pārvaldi, veicot ieguldījumus arī infrastruktūrā. (..) Šie argumenti lielākoties tiek piemēroti perifērijas lielajām pašvaldībām, kuru uzdevums būtu strādāt efektīvāk. Pierīgā gandrīz visas pašvaldības ir bagātākas un apvienošanās vienmēr būs grūtāka,” spriež Čudars.