Salaspilī nogatavojas gardākie banāni Latvijā

2 komentāri
Salaspilī nogatavojas gardākie banāni Latvijā

Spītējot sniegam un salam, Latvijā ir vieta, kur aug un nogatavojas banāni, citroni un daudzi citi siltumu un sauli mīloši augļi. Nacionālā botāniskā dārza darbinieki Salaspilī oranžērijā sarūpējuši ne tikai daudzus aizjūru augus, bet arī kādu eksperimentu ar ozola bonsai.

“Kad nogatavojušies, tad šie esot paši gardākie banāni Latvijā,” tā apliecina iestādes Augu nodaļas vadītāja Zane Purne. “Pie mums Latvijā neienāk cilvēku ēdamie banāni, Latvijā diemžēl bizness prasa to, ka ienāk lopu banāni.”

Tikmēr ar Salaspils botāniskā dārza banāniem ir cienāts arī Vācijas vēstnieks Latvijā, kurš, protams, bija patiesi pārsteigts par tādu, Latvijai, neraksturīgu cienastu. “Lai nu ko viņš Latvijā būtu gaidījis, bet, ka Latvijā cienās ar tik fantastiskiem banāniem, bija šoks,” turpina Purne.

Jāpiebilst, ka botāniskajā dārzā ir pat ozola bonsai – apzināti audzēts, mazs, istabas ozols.

Taču, atgriežoties pie banāniem, ja sanāk apmeklēt oranžēriju īstajā laikā, kad banāni gatavi, dārza darbinieki dažkārt ļauj pat nogaršot Latvijā augušos garšīgos banānus.

Oranžērijas kolekcijas sāktas veidot jau 1956. gadā, 2015. gada. 23. aprīlī tika atklāts jaunais Nacionālā botāniskā dārza oranžēriju komplekss. Apmeklētājiem pieejamas četras zāles – sukulentu zāle, siltā subtropu zāle, vēsā subtropu zāle un tropu zāle.

2 komentāri