Komentāri
Salacgrīvas šprotu ražotājs ”Brīvais vilnis” pusgadu noslēdz ar peļņu
Foto: LETA

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Salacgrīvā bāzētais zivju konservu ražošanas uzņēmums ”Brīvais vilnis” nopelnījis vairāk nekā 308,9 tūkstošus eiro pirms nodokļu nomaksas, liecina kompānijas finanšu pārskata dati.

Tas ir nedaudz mazāk nekā ”Brīvajam vilnim” izdevās nopelnīt pērnā gada pirmajā pusgadā, kad kompānijas peļņa veidoja vairāk nekā 384 tūkstošus eiro.

2014. gada pirmos sešus mēnešus Salacgrīvas uzņēmums noslēdza ar vairāk nekā 5,69 miljonu eiro apgrozījumu iepretim 6,20 miljonu eiro apgrozījumam pērnā gada attiecīgajā laika posmā.

Jau ziņots, ka pieaugot eskalācijai Ukrainā, Krievija ieviesusi embargo lielai daļai Rietumvalstu pārtikas preču. Latvijā visvairāk no embargo ieviešanas cietušas piena un zivju nozares.

Tikmēr Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests ar Eiropas ātrās brīdināšanas sistēmas pārtikas un barības jomā (RASFF) starpniecību saņēmis no Polijas informāciju, ka Latvijas uzņēmuma SIA “Gamma-A” ražotajos šprotu konservos “Goldfish” konstatēts kancerogēno policiklisko aromātisko ogļūdeņražu daudzums, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz pieļaujamo normu.

Pērn un šogad no dažādām Eiropas Savienības valstīm RASFF sistēmā saņemti 12 brīdinājumi par kancerogēnajām vielām Latvijā ražotās šprotēs.

Lasi vēl