Komentāri

Par pagājušā piektdienā notikušo lidmašīnas negadījumu Rīgas lidostā, kad pēc nonākšanas uz skrejceļa saslīdējusi Krievijas čarterkompānijas “Vim Airlines” lidmašīna “Boeing 737”, kur atradās arī Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda, sākts kriminālprocess.

Valsts policija procesu sākusi pēc panta par gaisa transporta kustības drošības vai ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu vai par tehniski bojāta gaisa transportlīdzekļa apzinātu laišanu ekspluatācijā.

Par to ir iespējams sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Konkrētu aizdomās turamo procesā pagaidām nav. Jau vēstīts, ka piektdien uz laiku apturēta lidostas “Rīga” darbība. Dažas sekundes pēc nonākšanas uz skrejceļa saslīdēja Krievijas čarter-kompānijas “Vim Airlines” lidmašīna “Boeing 737”.

Gaisa kuģī atradās 47 cilvēki, ieskaitot arī Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošo Toljati “Lada” komandu.

Viena no sākotnējām versijām, kādēļ lidmašīna slīdējusi, ir problēmas ar vienu no lidmašīnas dzinējiem. Taču atbildīgie dienesti līdz izmeklēšanas beigām šo iespējamību nekomentē.

LNT Ziņu sižets negadījuma dienā

Kā incidentu Rīgas lidostā uztvēra lidmašīnā esošā hokeja komanda?

Hokejisti, kas incidenta brīdī atradās lidmašīnā, par laimi, tika sveikā vien ar izbīli. Turklāt viss noticis tik spēji, ka neviens nav varējis saprast, kas īsti notiek.

Kontinentālās hokeja līgas Toljati “Lada” komandā spēlē vairāki pašmāju hokejisti, tostarp bijušais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis. Komandas treneris ir Artis Ābols.

Hokejisti pēc vakardienas spēles Rīgā ar vietējo “Dinamo” bija ceļā uz Ufu, kad burtiski dažu sekunžu laikā visi ceļojuma plāni mainījās.

Edgars Masaļskis, Toljati “Lada” hokeja komandas vārtsargs

Mēs tik daudz lidojam, ka īsti nepiefiksējām to momentu, kad mēs nobraucām no skrejceļa. Visiem ir austiņas, skatās filmas. Vienā brīdī sākām saprast, ka braucam pa zāli un, ka tas nav skrejceļš. Lidmašīna lēkāja, tad sāka samazināt ātrumu un kaut kādā brīdī apstājās atpakaļ uz skrejceļa.

Artis Ābols, Toljati “Lada” hokeja komandas treneris

Divos vārdo var teikt – nepatīkams incidents ar laimīgām beigām. Visi dzīvi, veseli. Cietusi tikai lidmašīna.

Video: situāciju komentē Toljati “Lada” hokeja komandas treneris Artis Ābols

Edgars Masaļskis, Toljati “Lada” hokeja komandas vārtsargs

Lidmašīna visa palika netīra ar zāli. Dūmi sāka nākt iekšā lidmašīnā, jo dzinējos tika zāle. Tā sāka svilt un smirdēt.

Hokejisti stāsta, ka lidmašīna ar kaut ko arī sadūrusies. Vēlāk, izkāpjot, redzējuši, ka lidmašīnas dzinējā ir bukte un robs arī spārnā.

Edgars Masaļskis, Toljati “Lada” hokeja komandas vārtsargs

Čaļi teica, ka kaut kas aizlidoja gar logiem, kaut kāda zīme vai navigācijas lietas, kas tur zālē stāv.

Artis Ābols, Toljati “Lada” hokeja komandas treneris

Tai pat laikā lidmašīna bija spējīga pati aizbraukt līdz stāvvietai.

Tur hokejistus sagaidījis iespaidīgs daudzums operatīvā dienesta darbinieku.

Edgars Masaļskis, Toljati “Lada” hokeja komandas vārtsargs

Pēc tam jau tikai aptvērām, ka tas bija īstenībā tāds baiss notikums.

Pēc notikušā incidenta hokejisti tika izmitināti viesnīcā, lai gaidītu citu lidmašīnu. Sportisti spriež, labi, ka incidents noticis uz zemes un ar nosacīti mazu ātrumu.

Video

Lasi vēl