Sākta cūku likvidēšana mēra skartajā “Druvas Unguru” saimniecībā

0 Komentāru
Sākta cūku likvidēšana mēra skartajā “Druvas Unguru” saimniecībā
Foto: Ieva Kalderauska / LNT Ziņas

Sestdien ir sākta SIA “Druvas Unguri” cūku likvidēšana, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Pašlaik ir likvidētas 900 cūkas, no kurām aptuveni 90% ir nogādātas iznīcināšanai SIA “Grow Energy”.

Kā ziņots, Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP) iepriekš informēja, ka iemidzināšanas un dedzināšanas process varētu aizņemt divas nedēļas. Ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM) slimo cūku līķu likvidēšana notiks “Grow Energy” Limbažos.

Valdība piektdien apstiprināja 367 000 eiro piešķiršanu, ar ĀCM slimo cūku likvidēšanai Saldus novada “Druvas Unguros”, kas tiks rasts valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Valdība arī izlēma dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pēc iespējas ātrāk likvidēt uzņēmumā SIA “Grow Energy”. Uzņēmums ir iesniedzis sarakstu ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu transportēšanas un pārstrādes izmaksām, kas veido 316,89 eiro par tonnu. Tādējādi valdība atbalstīja priekšlikumu uzņēmumam līdzekļus, kas nepārsniedz 307 700 eiro.

Jau ziņots, ka Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām kopš pirmā uzliesmojuma 2014. gadā – slimība konstatēta Saldus novada SIA “Druvas Unguri” cūku novietnē ar 15 570 cūku lielu ganāmpulku.

0 Komentāru