Sākoties peldsezonai, piesārņojums konstatēts tikai vienā peldvietā – Jelgavā

Pievienot komentāru
Sākoties peldsezonai, piesārņojums konstatēts tikai vienā peldvietā – Jelgavā
PIXABAY

Sākoties peldēšanas sezonai, Veselības inspekcija pārbaudījusi ūdens kvalitāti visās 57 oficiālajās peldvietās. Piesārņojums konstatēts tikai vienā no tām.

Lielupes peldvietā Jelgavā, Pasta salā, ūdenī esot dažu mikrobioloģisko rādītāju paaugstināta koncentrācija, tāpēc peldēties nav ieteicams. Kā skaidro inspektori, runa ir par lokālā piesārņojuma noplūdi.

“Tur ir konstatētas tā saucamās indikator baktērijas zarnu enterokoki, kas signalizē par iespējamo fekālo piesārņojumu. Iespējams, ka tur nav šis patogēnās baktērijas, kas var tieši saslimšanas izsaukt, bet nu tas ir tāds brīdinājuma signāls,” norāda Veselības inspekcijas Vides veselības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis.

Brīdinājums nepeldēties Jelgavas Pasta salā vairāk esot attiecināms uz jūtīgajām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem, tiem, kam ir hroniskas saslimšanas. Mikrobioloģiskais piesārņojums var izraisīt nelabumu, caureju, vēdera sāpes.

Veselības inspekcija arī atgādina, ka ūdens temperatūra Latvijas ūdenstilpēs vēl ir salīdzinoši zema, tāpēc peldēšanas laikam ūdenstilpē vajadzētu būt īsākam. Auksts ūdens var radīt aukstuma šoku, kas izraisa krampjus un nespēju peldēt.