Sākas valsts organizēta skolēnu pieteikšanās vasaras darba iespējām

0 Komentāru

Nodarbinātības aģentūras mājaslapā pirmo trīs stundu laikā šodien saņemti jau vairāk nekā 1000 pieteikumu. Kopumā pieejamas 7500 vakanču.

Zane restorānu jomā nostrādājusi 7 gadus. Pirms pusotra nolēma, ka jāatver sava vietiņa Ikšķilē. Tapa kafejnīca “Dārzā”, kas par apgrozījumu nesūdzas. Par spīti liegumam apkalpot telpās, ir “neredzamie” ēdāji – proti, tie, kuri pasūta līdzi ņemšanai. Virtuvē nodarbināti 5 cilvēki, bārā – trīs, bet vajag sešus!

Papildspēkus Zane sāk meklēt jau agrā pavasarī, zinot, ka priekšā “karstā” sezona, kas izcili sakristu ar skolēnu brīvlaiku. Taču pieredze esot dažāda – kādreiz jaunietis “aizballējas” un darbā neierodas, citkārt izdomā tomēr pasauļoties. Ja izdodas atrast uzticamus un atbildīgus skolēnus, pie tiem jāturas.

Caur Nodarbinātības valsts aģentūru Zane darbiniekus nav meklējusi: ”Neapsvēru un neredzēju vajadzību. Ļoti viegli ir caur paziņām, tad atkrīt iepazīšanās fāze.”

Nodarbinātības valsts aģentūrā stāsta, ka šī tendence iezīmējās jau pagājušajā gadā – Rīgas reģionā nepieteica nevienu vakanci ēdināšanā. Iespējams, pie vainas neziņa par nozares nākotni.

Pieteikto vakanču vidū daudz valsts un pašvaldības uzņēmumu, arī novada domes, kas meklē palīgstrādniekus, tāpat mazumtirdzniecība, preču izkraušana.

”Bērniem nav iespējas pieteikties uz konkrētu vakanci. Viņam jāvienojas ar darba devēju, un tad norāda anketā šo darba devēju. Ja nav, tad aģentūra piedāvās vakances, kurām pretī nav bērns atrasts. Reģistrācija negarantē, ka varēs strādāt, jo katru gadu pieprasījums it lielāks nekā vakanču skaits,” skaidro NVA Nodarbinātības pasākumu nodaļas vadītāja Vineta Leončika.

Pieteikties var vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Vēlme piepelnīties jauniešu vidū ir liela. Pirmajās trīs stundās jau vairāk nekā 1000 pieteikumu. Šodien atvērta reģistrēšanās uz vakancēm Vidzemē un Kurzemē, rīt – Rīgas reģionā, parīt – Zemgalē un Latgalē.

0 Komentāru