Sākas tiesa vecākiem, kuru bērns saindējās ar metadonu – abi iepriekš sodīti un ārstējas no narkomānijas

Pievienot komentāru
Sākas tiesa vecākiem, kuru bērns saindējās ar metadonu – abi iepriekš sodīti un ārstējas no narkomānijas
Foto: Jānis Zvērs

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien, 23. novembrī, skata krimināllietu pret vecākiem, kuru bērns smagi saindējās ar metadonu.

Abi vecāki ir iepriekš sodīti un tagad ir apsūdzēti pēc Krimināllikuma pantiem par smaga miesas bojājuma nodarīšanu aiz neuzmanības un vardarbību pret nepilngadīgo. Laikā, kad notika nelaime, māte atradās “bērna kopšanas atvaļinājumā”, bet šogad arī sodīta par kādu citu lietu, pantu gan viņa neatceras. Viņa rokās tur sažņaugtu kabataslakatu un teju valda asaras.

Tēvs slikti dzird, tiesā viņam tulks visu skaļi atkārto. Apsūdzētais vīrietis ir divas reizes sodīts un nelaimes laikā nekur oficiāli nestrādāja. Apsūdzētie pieprasīja, lai ir slēgta tiesas sēde.

Šogad augustā Valsts policija aizturēja no narkotiku atkarības ārstējušos vecākus, kuru divus gadus vecais bērns izdzēra metadonu. Policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta par to, ka kādā dzīvoklī Rīgā konstatēts, iespējams, ar metadonu saindējies mazgadīgs bērns, kuram tika konstatēta klīniskā nāve, taču pēc veiksmīgas reanimācijas bērns smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā. Mediķu palīdzību bija izsaukuši bērna vecāki.

Policija aizturēja bērna vecākus – 1978. gada dzimušo bērna tēvu un 1979. gadā dzimušo bērna māti, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu un zādzībām.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturētās personas ārstējušās no narkotiku atkarības, tāpēc viņiem bijusi nozīmēta metadona programma. Pēc sākotnējās informācijas, vecāki viegli pieejamā vietā bija atstājuši pudeli ar stipro medikamentu. Naktī, kad abi vecāki gulēja, bērns bija atradis pudeli ar metadonu un izdzēris tās saturu. Bērna māte, izdzirdot, ka bērns sāka dīvaini elpot, pamodināja bērna tēvu, kurš ieraugot, ka bērns kļuvis pavisam bāls, sācis bērnam mākslīgo elpināšanu un izsaucis mediķus.

Lasi vēl