Sākas tiesa dzelzceļa kukuļošanas skandālā: Magonis nerunīgs, igauņu miljonārs ierodas lepnā auto

2 komentāri
Sākas tiesa dzelzceļa kukuļošanas skandālā: Magonis nerunīgs, igauņu miljonārs ierodas lepnā auto
Foto: Jānis Eglītis

Limbažu rajona tiesā šodien sāks izskatīt bijušā “Latvijas dzelzceļa” vadītāja Uģa Magoņa kukuļošanas lietu. Magonis žurnālistiem strupi atcirta, ka negrib komentēt izvirzīto apsūdzību par aptuveni pusmiljons eiro kukuļa pieņemšanu. Pēc Magoņa lūguma tiesa aizliedza tiesas procesu filmēt.

Igaunijas miljonārs Osinovskis uz tiesu ieradās lepnā automašīnā. Viņš neatzīst savu vainu izvirzītajās apsūdzībās par kukuļa došanu Magonim. Lieta tiek izskatītā Limbažos, jo noziegums tika pārtraukts Limbažu tiesas apgabalam piederīgajā Salacgrīvas novadā. Osinovska aizstāvji prasa sadalīt Magoņa krimināllietu un ļaut miljonāru iztiesāt dzimtenē Igaunijā.

2015. gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizdomās par kukuļošanas noziegumiem aizturēja toreizējo “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētāju Magoni. Aizdomās par kukuļa došanu tika turēts Igaunijas miljonārs – uzņēmējs Oļegs Osinovskis. Pērn jūlijā Ģenerālprokuratūra pret Magoni sāka kriminālvajāšanu par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu, savukārt par šā kukuļa došanu tika sākta kriminālvajāšana pret Osinovski.

Magonim KNAB aizliedzis izbraukt no valsts, ieņemt “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja amatu un tikties ar konkrētiem cilvēkiem.

2 komentāri