Sākas pārbūvētās Siguldas Jaunās pils iekštelpu iekārtošanas darbi

0 Komentāru

Sākas nesen restaurētās Siguldas Jaunās pils, kuras interjers ir Latvijas romantisma “pērle”, iekārtošanas darbi, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Neviena sevi cienoša pils neiztiek bez spoka. Tagad tāds ir arī Siguldas Jaunajā pilī. Visai baisas skaņas tas izdveš otrā stāva vannas istabā. Tā ir daļa no interaktīvas ekspozīcijas. Tās eksponātus pašlaik montē. Būs gan izklaides stendi, gan nopietnas planšetes, kas stāstīs par Siguldas vēsturi un pils būvniecību.

Ekspozīcijas radošais direktors Jānis Mitrēvics

“Piedodot pilij citu funkciju – tādu muzejisku funkciju, ir visādas lietas, kas ir vajadzīgas un nepieciešamas tās ekspozīcijai. Līdz ar to, respektējot interjeru, mēs arī mēģinājām pieskaņot visu to, ko mēs nesam un liekam šeit iekšā. Lai tas būtu saskaņā ar vecajiem interjeriem.”

Pils ir unikāla ar to, ka tajā ir ne tikai tradicionāla veida mākslas darbi, bet arī astoņu telpu dekoratīvā apdare, kas ir komplekss un valsts aizsargājams mākslas piemineklis.

Pils otrajā stāvā tagad ir neliela deju zāle, kur ikviens interesents varēs iemācīties dejot, piemēram, valsi.

Restaurācijas procesu individuāli pielāgo katram priekšmetam. Dažus, piemēram, apkures sistēmas dekoratīvos aizsegus otrajā stāvā tomēr nācās veidot no jauna, viens pret vienu pēc oriģināla.

Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa

“Pēc rekonstrukcijas tas ir atjaunots tieši tāds, kāds tas bija 37. gadā. Kad preses biedrības vadībā tā bija izveidota tādā unikālā Latvijas romantisma stilā un visas telpas, kuras mēs redzēsim, tās ir tieši tādas, kādas bija tolaik. Un tolaik interjera veidošanā piedalījās populārākie latviešu mākslinieki.”

Siguldas Jaunās pils restaurācija un pārbūve prasīja četrus gadus. Tā būs Siguldas pils kvartāla galvenais tūrisma galamērķis.

“Līdz tādai pilnībai, protams, ka mums ir pietrūka šā centrālā objekta – Siguldas Jaunā pils. Tāpēc šo atvēršanu gan mēs, gan pilsētas viesi un iedzīvotāji esam gaidījuši jau ļoti sen. Un tad beidzot mēs esam šajā finiša taisnē. Tiklīdz epidemioloģiskie apstākļi ļaus, mēs vērsim durvis vaļā plašākam interesentu lokam.

Viss nepieciešamais epidemioloģiskās drošības ievērošanai pilī ir. Gan atsevišķas ieeja un izeja, gan distancēšanās iespēja, gan pašlaik tiek veidots pieraksta plāns kolektīviem apmeklējumiem.

0 Komentāru