Sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās: turpmākās trīs dienas varēs nobalsot sev tuvākajā iecirknī

1 komentārs
Sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās: turpmākās trīs dienas varēs nobalsot sev tuvākajā iecirknī
KASPARS KRAFTS, F64

Līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām atlikušas četras dienas. Tiem, kuriem sestdien vēlēšanu dienā nebūs iespēja aiziet nobalsot, to var izdarīt iepriekšējās balsošanas dienās – šodien, rīt un piektdien.

Svarīgi atzīmēt, – ņemot vērā, ka liela daļa iedzīvotāju nav saņēmuši informatīvās vēstules par vēlēšanu iecirkni, iepriekš balsošanas dienās varēs doties arī uz sev tuvāko balsošanas vietu. Vēlēšanu dienā, proti, 25. maijā, iecirkni mainīt vairs nebūs iespējams, jābalso būs tajā iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts.

Atdot savu balsi iepriekšējā balsošanā var šodien no plkst. 17.00 līdz 20.00, ceturtdien no plkst. 9.00 līdz 12.00, piektdien no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Vēlēšanu dienā iecirkņi strādās no plkst. 7.00 līdz 20.00. Līdz rezultātu paziņošanai gan būs jāpagaida. Lai nobalsotu, nepieciešama pase vai personas apliecība. Vēlēšanās uz astoņām vietām Eiropas Parlamentā startē 246 kandidāti no kopumā 16 partiju sarakstiem.

Iedzīvotājiem ir jāizvēlas viens saraksts, tas jāieliek aploksnē, kura jāaizlīmē un jāiemet vēlēšanu kastē. Ja kādu no kandidātiem balsotājs īpaši atbalsta, vēlēšanu zīmē pretī kandidāta vārdam un uzvārdam liekot “+” zīmi. Tāpat arī iespējams izsvītrot sev nevēlamā kandidāta vārdu un uzvārdu. Citas atzīmes vēlēšanu zīmē, piemēram, mīnusa ievilkšana netīkamam kandidātam, netiks ņemta vērā.