Sāk uzņemt Latvijas simtgades filmas! Var pieteikties masu skatiem

Pievienot komentāru
Sāk uzņemt Latvijas simtgades filmas! Var pieteikties masu skatiem
FOTO: Flickr

Šomēnes sāk uzņemt pirmās Latvijas simtgades filmas! Paradīze 89 – ir viens no stāstiem, kas pie skatītājiem nonāks 2018. gadā. Lai arī filmas galvenie varoņi ir bērni, filmas veidotāji cer, ka tās kļūs par ģimenes filmu un tematu, ko bērniem vēlāk apspriest kopā ar vecākiem.

Filmas darbība norit 1989. gadā, kad Latvija arvien mērķtiecīgāk nostājās uz valstiskās neatkarības atgūšanas ceļa. Šajā laikā filmas režisore Madara Dišlere bija jauna meitene, kura vasaru pavadīja brīvā vaļā ar māsīcām bez pieaugušo klātbūtnes. Šie notikumi kļuvuši par pamatu filmas turpmākajam scenārijam.

Par spīti tam, ka galvenās varones ir bērni, filmas režisore cer, ka to skatīsies visa ģimene, jo tās pamattēma ir ticība ideāliem un šajā gadījumā – ģimenei kā pamatvērtībai.

Filmas centrā ir četras meitenes. Viņām pašām pagaidām vēl nav skaidras izpratnes par tā laika vēsturisko notikumu nozīmi. Filmu skolnieces vairāk uztver kā vasaras piedzīvojumu, kas gan vienlaikus ir arī darbs.

Daļa filmēšanas notiek Mežaparka namā, kur galvenā varone kopā ar māsīcām pavadīja vasaru. Bet viens no filmas lielākajiem izaicinājumiem ir restaurēt Baltijas ceļa notikumu.

Filmēšana kopumā notiek 40 dienas un tajā iesaistīti ap 40 cilvēkiem. Pēc tam notiks tās montāža vairāku mēnešu garumā. Filmas kopējais budžets ir 900 tūkstoši eiro, bet uz kino ekrāniem tā nonāks 2018. gada sākumā.