Sāk jaunā pamatizglītības standarta pieņemšanas procesu

4 komentāri

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien izsludinātais jaunais pamatizglītības standarts izglītības iestādēm dos lielāku brīvību mācību procesa organizēšanā.

Pamatizglītības standarts ir pirmais no galvenajiem dokumentiem, kas tiek virzīts pieņemšanai, lai ieviestu jauno, kompetencēs balstīto mācību saturu. Tas būtiski maina veidu, kādā skolēni nākotnē Latvijā apgūs pamatizglītību. Piemēram, jaunajā standartā tiks noteikts kopējais stundu skaits mācību priekšmetam trīs gadiem.

Skolai, katru gadu veidojot mācību plānu, būs iespēja mainīt stundu skaitu mācību priekšmetos 10% apmērā. Tas nozīmē, ka skolām būs iespēja elastīgi plānot mācību saturu un organizēt mācību procesu.

Guntars Catlaks
Valsts izglītības satura centra vadītājs

Kopumā priekšmetu skaits nav palielinājies, bet – pat samazinājies. Protams, trīs gadu griezumā nozīmē, ka katrā priekšmetā indicēts, ka ir nepieciešamais stundu apjoms, lai apgūtu šo priekšmetu. Kā arī, protams, mēs indicējam, kas ir vidējais ieteicamais stundu skaits vidēji nedēļā. Taču skolām ir šī brīvība veidot to fleksiblāk. Tas nenozīmē, ka varētu būt semestris vai gads, kad vispār netiek mācīts kāds priekšmets, protams.

Vienlaikus tiek paredzēts mācību nedēļā ieviest trešo obligāto sporta stundu. Būs arī jauna vērtēšanas metodika 1.-3. klasē, nosakot 4 apguves līmeņus.

Jaunais standarts nodots apspriešanai līdz 25. oktobrim. Tas tikšot ieviests pakāpeniski trīs gadu laikā, sākot no 2020. gada.

TOP komentāri

 • kaija
  +1 +1 0

  kaija

  FIZKULTURAS STUNDAS IR VIENA NO GALVENĀ ,VESELA SPORTISKĀ MIESĀ DZIVO GARS MĀCITIES ,NEVIS RIT HAMBURGERUS UN SLINKUMA LAISTIES
 • varde
  +1 +1 0

  varde

  Ieviest mācības VALSTS VALODĀ VISĀS SKOLĀS ir VISSVARĪGĀKAIS !!
 • Edvīns

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl