Sāk izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kāpēc “airBaltic” reiss uz Parīzi atgriezās Rīgā

1 komentārs

Uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu, kā pieļauts drošības pārkāpums, kura dēļ “airBaltic” vakardienas reiss uz Parīzi bija spiests mainīt kursu un atgriezties Rīgā. Aviokompānija atzinusi, ka lidmašīnā atradusies bagāža, kuras īpašnieks lidmašīnā – nav iekāpis.

“airBaltic” pārtrauc reisu uz Parīzi un atgriežas Rīgā pēc pasažiera. Lidsabiedrība sākotnēji izplatīja šādu paziņojumu, tā sabiedrībā raisot sašutumu par tik pēkšņu pretimnākšanu, iespējams, kādai svarīgai personai, kas reisu vienkārši nokavēja, un lidmašīna galamērķi sasniedza ar divu stundu kavēšanos.

Vēlāk gan tapa zināms, ka bija noticis ļoti nopietns incidents. Reisu uz Parīzi pārtrauca drošības apsvērumu dēļ. Lidmašīnā fiksēja bagāžu, kuras īpašnieks neatradās lidmašīnā. Ņemot vērā pagātnē notikušus teroraktus, lidmašīnām liegts pacelties, ja pasažiera soma ir uz borta, bet viņš pats nelido.

“Pēc gadījuma, kad pasažieris piereģistrējot savu bagāžu, pats uz reisu neieradās, un viņa soma atradās lidmašīnā bez viņa paša klātbūtnes un tur bija ievietots spridzeklis, visā pasaulē tika izmainīti standarti. Tādos gadījumos daudzi ir bijuši liecinieki, ka aviosabiedrības spiestas pieturēt reisu un gaidīt šos kavētājus, jo pretējā gadījumā viņa soma lidmašīnā ir jāatrod un jānoņem no reisa,” norāda Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Šodien “airBaltic” izplatītajā paziņojumā skaidro, ka iekāpšanas laikā tikuši sajaukti divi tranzīta pasažieri. Kavējuši abi, un vienam bijusi nododamā bagāža, otram tikai rokas. Šādos gadījumos lidmašīnai nekavējoties jānolaižas tuvākajā lidostā, jāveic drošības pārbaude un liekā soma jāizkrauj. Tā kā nokavējušais pasažieris vēl bijis pie iekāpšanas vārtiem, nolemts viņam ļaut iekāpt. Savukārt uzņēmuma pārstāvis, kas lidostā veic virszemes apkalpošanu, pagaidām nevar apgalvot, kurš notikušajā vainojams.

“Lai varētu vērtēt atbildību, ir jānonāk līdz padziļinātas izmeklēšanas rezultātiem. Iekāpšanas process lidmašīnā ir komplicēts. Domāju, ka ir skaidrs, ko nozīmē bez pieskatīšanas atstāta manta ne tikai lidostās, autoostās, jebkurā sabiedriskā vietā,” pauž Simons Zitcers.

Notikušais incidents ar Parīzes reisu tagad tiks rūpīgi izmeklēts. Šādi gadījumi notiek ārkārtīgi reti. Pirms tam Rīgas lidostā nekas tāds nav fiksēts. Tā tam nevajadzētu būt, LNT ziņām atzina Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs, jo ir ļoti daudz aizsardzības mehānismu, kas to novērš.

1 komentārs