Komentāri
Sāk izmaksāt papildu atbalstu piensaimniekiem 7,9 miljonu eiro apmērā
FOTO: LETA

Lai segtu piensaimniekiem radītos zaudējumus un ļautu saglabāt ražošanas apmēru, Lauku atbalsta dienests (LAD) ir sācis izmaksāt valdības 3.novembrī piešķirto papildu atbalstu ciltsdarba un augstvērtīgu ganāmpulku saglabāšanai par kopumā 7,9 miljoniem eiro.

Kā liecina informācija LAD mājaslapā, atbalstu saņems tie lauksaimnieki, kuriem ir piena piegādes kvotas un kuri pienu nodod pārstrādei.

LAD noteicis, ka par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas (240-305 dienas) izslaukums ir līdz 6999 kilogramiem, un slaucamo govi, kurai nebija noteikta produktivitāte, atbalsts tiek izmaksāts 49,28 eiro apmērā.

Par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas izslaukums ir no 7000 līdz 8999 kilogramiem, atbalsts ir 59,28 eiro.

Par piena šķirņu slaucamo govi, kurai pēdējās noslēgtās standarta laktācijas izslaukums ir vismaz 9000 kilogramu, tiek maksāti 71,28 eiro.

Atbalsts tiek izmaksāts pasākumā “Valsts atbalsts par piena šķirņu slaucamo govju produktivitātes datu izvērtēšanu”.

Kā ziņots, viens no ārkārtas atbalsta veidiem, kas piensaimniekiem jau ir izmaksāts, ir seši miljoni eiro ciltsdarbam. Atbalsts sedz līdz 70% jeb līdz 46 eiro no izmaksām, kas saistītas ar šķirnes govs produktivitātes kontroles testiem.

Tikmēr arī Eiropas Komisija 27.novembrī oficiāli publicējusi regulu par 7,7 miljonu eiro piešķīrumu Latvijas lauksaimniekiem, kas tiks novirzīts zaudējumu segšanai saistībā ar Krievijas aizliegumu ievest Eiropas Savienības lauksaimniecības produktus.

Pašlaik tiek meklēti nepieciešamie risinājumi, lai grūtībās nonākušajai Baltijas un Somijas piena nozarei tiktu piešķirts papildu atbalsts, Briselē 4.decembrī tikšanās laikā ar lauksaimniekiem solīja Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans.

Zemnieki jau iepriekš norādījuši, ka sakarā ar Krievijas embargo ieviešanu piena iepirkuma cenas samazinājušās vidēji par 25%, piensaimniecību ieņēmumi kritušies līdz pat 40%, samazinās algas un ir problēmas ar bankām. Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm Krievijas sankcijas piena ražotājiem no šā gada augusta līdz decembrim kopumā radīs zaudējumus 20,9 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi pilnīgu embargo lielākajai daļai pārtikas produktu – liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, piena un piena produktiem, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl