Sāk atjaunot Baltijā lielāko arhitektūras pieminekli – Jelgavas pili

Komentāri

Par 6,7 miljoniem eiro sāk atjaunot Baltijā lielāko arhitektūras pieminekli – Jelgavas pili. Apjomīgie darbi plānoti četru gadu garumā. Tik vērienīgu uzpošanu pils piedzīvojusi vien pēc Otrā pasaules kara.

Jelgavas pils rekonstrukcija sākta jau ziemā, tikai šobrīd tā vizuāli pamanāma ikvienam, jo fasādi apjož zaļš aizsargtīkls un sastatnes. Iestājoties siltam laikam, var ķerties klāt fasādes atjaunošanai, arī visu logu un durvju nomaiņai. Aukstajos ziemas mēnešos rosība notika iekštelpās, kur sākta ventilācijas atjaunošana un bēniņu siltināšana. Jelgavas pils rekonstrukcijai atvēlēti 6,7 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jelgavas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un arī viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem, ko sen jau bija nepieciešams atjaunot, pauž Lauksaimniecības universitātes rektore.

Foto: Jelgavas pils

Būvniekiem pils atjaunošana ir ne tikai goda lieta, bet arī liels izaicinājums, jo darba procesā jāsaskaras ar negaidītiem pārsteigumiem.

Jelgavas pilī jau izsenis mājo Latvijas Lauksaimniecības universitāte ar tās vadību un vairākām fakultātēm. Šobrīd uz laiku ēkā iemitināta arī Jelgavas valsts ģimnāzija. Kamēr notiek atjaunošanas darbi, mācību process nav pārtraukts.

Skaidrs, ka būvniecība rada neērtības, bet, lai būtu labāk un skaistāk, ir jāpiecieš. Studenti gan nesūdzas, ka celtnieki viņiem traucētu.

Lai gan darbi sarežģīti un apjoms liels, tiek cerēts, ka nākamgad daļa pils fasādes jau būs jaunajā veidolā, lai tā savu 280. jubileju lepni sagaidītu kopā ar valsts lielo jubileju. Jelgavas pilī darbiem pilnībā jābūt pabeigtiem 2020. gadā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl