Sāk mācīt militāros sporta instruktorus

3 komentāri

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija pirmdien, 8. janvārī, uzsāka militāro sporta instruktoru mācības! Tās veidotas īpaši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, pielāgojot programmu karavīru ikdienas un darba specifikai.

Divu mēnešu intensīvos kursos plānots izglītot 20 kareivjus, kas jau pavasarī turpinās militārā instruktora darbību savās vienībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban fiziskās sagatavotības treniņus bruņotajos spēkos vada kareivji, kas bijuši saistīti ar sportu, tomēr tiem trūkst atbilstošu teorētisku un praktisku zināšanu par citu personu apmācību, tādēļ nereti jauni karavīri gūst muguras, locītavu un ceļgalu traumas.

Vents Graudiņš
NBS sporta kluba priekšnieks, majors

Mēs no šiem te karavīriem, jaunajiem C kategorijas treneriem sagaidām to, ka viņi – kam ir papildu pienākums, kas vienībā būs kā tiešais pienākums, organizēs pareizas vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības. Vispārējās – nevis konkrētā sporta veidā, bet sagatavos organismu pareizām slodzēm, un pats galvenais – šo slodzi dozēs pareizi, nevis katrs no savas pieredzes, kur nu katrs ir mācījies.

Piecu gadu laikā kopumā plānots izglītot 100 kareivju, kas turpinās dalīties savās zināšanās ar savas vienības karavīriem visā Latvijā. Programma veidota ar ievirzi fitnesā, sporta treniņu teorijā un pedagoģijā, kā arī sporta psiholoģijā, anatomijā, fizioloģijā, medicīnā, higiēnā un uzturā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl