Sāk mācīt militāros sporta instruktorus

3 komentāri

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija pirmdien, 8. janvārī, uzsāka militāro sporta instruktoru mācības! Tās veidotas īpaši Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām, pielāgojot programmu karavīru ikdienas un darba specifikai.

Divu mēnešu intensīvos kursos plānots izglītot 20 kareivjus, kas jau pavasarī turpinās militārā instruktora darbību savās vienībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban fiziskās sagatavotības treniņus bruņotajos spēkos vada kareivji, kas bijuši saistīti ar sportu, tomēr tiem trūkst atbilstošu teorētisku un praktisku zināšanu par citu personu apmācību, tādēļ nereti jauni karavīri gūst muguras, locītavu un ceļgalu traumas.

Vents Graudiņš
NBS sporta kluba priekšnieks, majors

Mēs no šiem te karavīriem, jaunajiem C kategorijas treneriem sagaidām to, ka viņi – kam ir papildu pienākums, kas vienībā būs kā tiešais pienākums, organizēs pareizas vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības. Vispārējās – nevis konkrētā sporta veidā, bet sagatavos organismu pareizām slodzēm, un pats galvenais – šo slodzi dozēs pareizi, nevis katrs no savas pieredzes, kur nu katrs ir mācījies.

Piecu gadu laikā kopumā plānots izglītot 100 kareivju, kas turpinās dalīties savās zināšanās ar savas vienības karavīriem visā Latvijā. Programma veidota ar ievirzi fitnesā, sporta treniņu teorijā un pedagoģijā, kā arī sporta psiholoģijā, anatomijā, fizioloģijā, medicīnā, higiēnā un uzturā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl