Saistībā ar VUGD depo ierīkoto medību klubu Iekšlietu ministrija veikusi disciplinārizmeklēšanu

0 Komentāru
Saistībā ar VUGD depo ierīkoto medību klubu Iekšlietu ministrija veikusi disciplinārizmeklēšanu
Foto: LETA

Valsts kontrole izrevidējusi naudas tēriņus iekšlietu sistēmā, un tās vadītājiem pārmet būtiskus trūkumus nekustamo īpašumu pārvaldīšanā un arī dubultus standartus.

Piemēram, augstām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonām īres dzīvokļi ir trīs reizes lētāki nekā kadetiem. Bet vislielāko pārsteigumu sagādājis kāds ugunsdzēsības depo Ogres pusē.

Valsts kontroles revīzijā par iekšlietu jomas nekustamo īpašumu pārvaldīšanu visbūtiskākās nepilnības atklātas ugunsdzēsības jomā. Lielāko neizpratni Valsts kontrolei raisa nesamērīgu lielu, jaunu depo būvniecība atsevišķās vietās, lai gan par šiem līdzekļiem varētu uzcelt vairākus mazākus depo, turklāt vietās, kur tas tiešām nepieciešams.

Ar valsts piešķirtajiem 11 miljoniem eiro uzbūvēta vien daļa no paredzētajiem depo, bet depo būvniecībai Rojā, Daugavpilī, Liepājā finansējuma nav pieticis. Revīzijā norādīts, ka no sešu depo būvniecībai iztērētā finansējuma varēja ietaupīt teju 3 miljonus eiro. Īpaši liels bijis revidentu pārsteigums, ierodoties Ogres novada Ķeipenes depo – pie sienas piestiprinātā mežacūkas galva atgādinājusi medību klubu – vēlāk izrādījies, ka tāds tur patiešām pastāv.

Elita Krūmiņa
valsts kontroliere

Tika iegūta informācija, ka tur ir reģistrēta mednieku biedrība jau ilgstošus gadus, telefons norādītais šai biedrībai ir VUGD augstas amatpersonas darba telefons, tālāk pētot jautājumu, parādījās informācija, ka tur regulāri notiek citu medību kluba pasākumi, tiek izmantotas telpas – gan iekšā, gan apkārtnē.

Reaģējot uz Valsts kontroles skaļiem pārmetumiem, Iekšlietu ministrija sasauca preses konferenci, uzsverot, ka vadības līmenī neviens neesot zinājis par medību kluba darbību un citiem pārkāpumiem. VUGD priekšnieks gan minēja, ka šai vietai esot sena vēsture.

Oskars Āboliņš
VUGD priekšnieks

Agrāk kolektīvu pārstāvēja mūsu darbinieki, 22, kuri neizmantoja depo telpas, bet pulcēšanās vietu pirms medībām un pēc medībām medību rezultātu analīzēm. Bet šobrīd ir aizliegtas visas darbības, kas nav saistītas ar mūsu funkciju veikšanu šajā Ķeipenes depo.

“Esam uzsākuši dienesta pārbaudi, kas šobrīd rezultējas disciplinārizmeklēšanā pret 2 amatpersonām, un situācija ir novērsta,” atzina Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Kontroliere arī pārmet dubultu standartu piekopšanu, piemēram, augstām VUGD amatpersonām noteikta labvēlīgāka īres maksa nekā citiem dienesta dzīvokļu īrniekiem.

Valsts kontroles vērtējumā ačgārna ir arī situācija, ka finansējums tiek izlietots jaunu, plašu depo būvniecībai, neierēķinot naudu aprīkojumam, proti, ugunsdzēsēji joprojām spiesti darba apģērbu mazgāt mājās.

0 Komentāru