Komentāri

Zolitūdes traģēdijas daudzmiljonu civillietā paskaidrojumus Rīgas apgabaltiesā sniedza SIA Tineo pārstāvji. Sagruvušās Maxima tirdzniecības platību īpašnieki savu atbildību 2013. gada nogalē notikušajā katastrofā, kad, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, bojā gāja 54 cilvēki, nesaskata. Līdzīgu nostāju iepriekš pauda arī Re&Re un Homburg Zolitūde pārstāvji.

Prasītāju pārstāvis tiesā, zvērināts advokāts Aldis Gobzems uzsvēra, ka taisnība agri vai vēlu uzvarēs un vainīgajiem būs jāatbild.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Advokāti Aldis Gobzems un Aldis Alliks Zolitūdes traģēdijas cietušo vārdā iepriekš iesniedza tiesā prasību, prasot piedzīt vairāk nekā 140 miljonus eiro morālo kompensāciju. Prasība vērsta pret uzņēmumiem Re&Re, Maxima Latvija, Tineo un Homburg Zolitūde, kā arī pret Rīgas domi. Kopējais kompensācijas apmērs ir līdz šim lielākais Latvijas tiesu praksē. Taču advokāti to sauc par samērīgu un taisnīgu.

Paskaidrojumus tiesā jau snieguši Re&Re un Homburg Zolitūde pārstāvji, kuri savu atbildību notikušajā nesaskatīja un prasību sauca par nepamatotu. Līdzīgu nostāju šodien tiesā pauda arī Tineo pārstāvji. Tineo bija sagruvušā lielveikala Maxima tirdzniecības platību īpašnieki.

Advokāts Aldis Gobzems kategoriski nepiekrīt izskanējušiem argumentiem. Viņš uzskata, ka par notikušo ir atbildīgi tirdzniecības platību īpašnieki.

Nākamajā tiesas sēdē šai civillietā paskaidrojumus sniegs Rīgas domes pārstāvji. Pagaidām neviens neuzņemas prognozēt, kad gaidāms lēmums šajā civillietā.

Savukārt krimināllietā pavērsiens varētu būt jau šā mēneša beigās, kad policija to sola nodot prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagaidām aizdomās turētā statuss piemērots piecām personām: būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvinženierim Ivaram Sergetam, arhitektam Andrim Kalinkam, būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam un būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam.

Lasi vēl