Saeimas opozīcija rosina likvidēt Pieprasījumu komisiju

0 Komentāru

Pieprasījumu komisiju, kas izskata deputātu iesniegtos pieprasījumus premjerministram un ministriem, par bezjēdzīgu uzskata opozīcija. Viņuprāt, bez tās var iztikt, jo pieprasījumi visi kā viens tiek noraidīti. Savukārt koalīcijas deputāti nav gatavi to svītrot no Saeimas komisiju saraksta.

Saeimas deputātu pieprasījumu iesniegšana valdībai ir viens no veidiem, kā tiek īstenota parlamentārā kontrole. Un šo iespēju regulāri izmanto opozīcija. Taču koalīcijas līgums aizliedz atbalstīt opozīcijas pieprasījumus, tāpēc ar Saeimas balsu vairākumu tie tiek noraidīti.

Opozicionāri saskaitījuši, ka šajā sasaukumā kopumā ir iesniegti 29 pieprasījumi, no kuriem atbalstīts nav neviens. Par to otrdien, 6. martā, viņi informēja kolēģus Juridiskajā komisijā.

Ivars Brīvers
Saeimas deputāts, LRA

Ja būtu vismaz kaut kāds 1 pret 28 vai 2 pret 27, bet ja ir 0 pret 29, rezultāts ir viegli prognozējams. Un būtībā tā tiešām ir tikai darbības imitēšana.

Līdz ar to opozīcija uzskata, ka Pieprasījumu komisijas darbs ir bezjēdzīgs, un tā būtu likvidējama.

Gunārs Kūtris
Saeimas deputāts

Jāsaka, ka Pieprasījumu komisijas darbs kā tāds ir lieks.

Likvidējot Pieprasījumu komisiju, gadā tiktu ietaupīti 40 000 eiro, kas tiek izmantoti, lai algotu komisijas priekšsēdētāju, viņa vietnieci, sekretāru un konsultantu.

Trūkumus komisijas darbā saskata arī atsevišķi koalīcijas politiķi.

Andrejs Judins
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Principā patlaban tas ir teātris. Vienkārši teātris ar pieprasījumiem, jo opozīcija raksta tos pieprasījumus, lai pievērstu uzmanību saviem darbiem. Savukārt koalīcijas noraida. Un vesela komisija tad to vien dara, kā tieši tēlo teātri. Un tas nav normāli.

Turklāt arī komisijas vadītājs Augusts Brigmanis sola atbalstīt tās likvidēšanu.

Augusts Brigmanis
Saeimas Pieprasījumu komisijas vadītājs, ZZS

Es personīgi būšu gatavs nobalsot par šo jūsu ierosinājumu – par Pieprasījumu komisijas likvidēšanu.

Tomēr Juridiskā komisija ierosinājumu neatbalsta. Un ar balsu vairākumu tā noraidīja priekšlikumu likvidēt Pieprasījumu komisiju. Galavārds par to vēl būs jāsaka, balsojot Saeimas sēdē.

0 Komentāru