Saeimas komisija steidzamības kārtā virza likumprojektu par vakcinācijas fakta apliecināšanu

0 Komentāru

Saeimā steidzamības kārtā virza likumprojektu par vakcinācijas fakta apliecināšanu. Atbildīgās komisijas sēdē deputāti kritizēja sarežģīto terminoloģiju, kādu izmanto valsts iestādes un neskaidrajiem noteikumiem, kas ļautu ieviest atvieglojumus. 27. maijā valdība viesīšot krietni lielāku skaidrību par priekšrocībām vakcinētajiem, stāsta TV3 Ziņas.

Veselības ministrijas (VM) pārstāve sēdē skaidroja, ka, lai ieviestu digitālo zaļo sertifikātu, nepieciešams deleģējums Ministru kabinetam. Komisija lēma veidot atsevišķu priekšlikumu, lūdzot to iekļaut 27. maija darba kārtība.

Jānis Citskovskis
Valsts kancelejas vadītājs

”27. maijā plānojam valdībā – kas attiecas uz digitālo sertifikātu, priekšrocībām, atvieglojumiem vakcinētām, pārslimojušām personām. Individuāli no 1. jūnija, masveida pasākumi no 15.jūnija. Vesela pakete, kas valdībai tūlīt tiks likta uz galda lemšanai – mēs intensīvi strādājam!”

Sēdes laikā vairākkārt izcēlās diskusijas par to, cik smagnēji, birokrātiski un nesaprotami ir pavadošie dokumenti un iesaistīto amatpersonu skaidrojumi.

Tā, piemēram, dokumentācijā teikts – “Ministru kabinets nosaka sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu pieprasīšanas, sagatavošanas, izsniegšanas, pārbaudes un izmantošanas kārtību”, par šo terminoloģiju izbrīnu pauda vairāki deputāti.

Evija Papule
Saeimas deputāte

”Valdības rīcība, piemēram, ar hokeja lēmuma pieņemšanu un izpildi tik raiti neiet, un tas nevieš uzticību, Citskovska kungs, jūsu teiktajam. Varētu mazliet šajā sēdē informēt, kāda veida atvieglojumi būs. ”Soctīklos” cirkulē informācija, ka aizliegumi būs vairāk likumpaklausīgiem cilvēkiem.”

Sēdes laikā vairākkārt izrādījās, ka politiķiem un pieaicinātajiem ekspertiem ir atšķirīgi viedokļi par to, kas tad īsti ir vai nav atļauts pašreizējos apstākļos, piemēram, kosmetologu darbībā. Šīs nozares pārstāvji bija vērsušies pie tiesībsarga, kas atzina, ka viņi tiek diskriminēti.

Krišjānis Feldmans
Saeimas deputāts (JKP)

”Izrādās, ārstniecības personas drīkst sniegt pakalpojumus! Vai tas nešķiet komiski? Tiesībsargs nezina, ko dara, Konkurences padome nezina, ko dara – mums ir liela valsts pārvaldes krīze šobrīd! Aicinu beigt manipulēt ar informāciju, īpaši VM, noskaidrot, kādēļ tiesībsargs tik asi vērsies pie iestādēm, ieskaitot Saeimu.”

Saeimas komisija lēma, ka virkni citu rosinājumu saistībā ar Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanu skatīs 27. maijā. Tai skaitā jautājumu par skatītāju klātbūtni pasaules hokeja čempionātā, atvieglojumiem jauniešu sportā, sabiedriskajā ēdināšanā ārā un veikalu darbībā.

0 Komentāru