Saeimas komisijā pārrunās Latvijas atbildīgo dienestu gatavību koronavīrusa izplatībai

8 komentāri
Saeimas komisijā pārrunās Latvijas atbildīgo dienestu gatavību koronavīrusa izplatībai
EPA / SCANPIX

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP) otrdien sasaucis Sociālo un darba lietu komisijas sēdi, lai noskaidrotu Latvijas atbildīgo dienestu gatavību saistībā ar jauno koronavīrusu, kas strauji turpina izplatīties pasaulē.

Skride norāda, ka jaunais koronavīruss jau ir prasījis vairāku cilvēku dzīvības un inficējušies ir vairāki tūkstoši, tai skaitā Eiropā un Amerikā, un vīruss turpina izplatīties.

“Šobrīd ir nepieciešams, lai Latvijas atbildīgie dienesti jau ir trauksmes gatavībā, ja kāds no inficētajiem cilvēkiem sasniegs Latviju, lai varētu atpazīt vīrusu un veikt karantīnas pasākumus. Tāpat ir nepieciešams noskaidrot, kādus preventīvos pasākums ir iespējams veikt jau šobrīd lidostā “Rīga”, piemēram, uzstādot termokameras, lai noteiktu, vai cilvēkam nav drudzis, kas ir viena no pazīmēm koronavīrusam, un tas nav bijis vīrusa skartajās teritorijās,” norāda Andris Skride.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde notiks 28. janvārī plkst. 10.00, uz kuru tiks uzaicināti visi atbildīgie dienesti.

Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušies jau aptuveni 2000 cilvēku, no kuriem 56 ir miruši.

Inficēšanās gadījumi ārpus Ķīnas ir konstatēti Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā, Dienvidkorejā, Saūda Arābijā un ASV, Francijā un Austrālijā.

8 komentāri