Saeimas komisija atbalsta “divlitreņu” aizliegumu

Komentāri
Saeimas komisija atbalsta “divlitreņu” aizliegumu
Foto: LETA

Šodien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija galīgajā lasījumā izskatīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz aizliegumu tirgot alu plastmasas pudelēs, kuru tilpums lielāks par vienu litru. Komisija atbalstīja šos grozījumus.

Šie priekšlikumi paredz, ka alu, raudzētos dzērienus, starpproduktus un pārējos alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot plastmasas pudelēs virs 0,5 litriem, ja spirta daudzums pārsniedz 5,8 tilpumprocentus. Savukārt iepakojumos no 0,5 litriem līdz litram varēs pārdot alkoholiskos dzērienus ar spirta daudzumu līdz 5,8 tilpumprocentiem.

Aizliegums neattieksies uz stikla, keramikas, koka, metāla vai komplekso iepakojumu, kas sastāv no polimēra vai lamināta maisa, kas iepakots kartona kastē. Tāpat netiks ierobežots attiecīgos alkoholiskos dzērienus tirgot to ražošanas vietā vai ražotāja struktūrvienībā. Likuma izmaiņas nav attiecināmas uz vīnu.

Tikmēr alus tirgotāji nesnauž – veikalos atrodamas pudeles, kurām tilpums samazināts no diviem līdz 1,8 litriem, lai formāli iekļautos ierobežojuma rāmjos, kas kļūst arvien vaļīgāki.

Sākotnēji bija iecerēts lielās alus pudeles aizliegt no 2017. gada 1. septembra, tad 2018. gada, tagadējā versijā – no 2020. gada. Likuma izmaiņas, kas paredz aizliegt tirgot alu lielajās plastmasas pudelēs, varētu stāties spēkā 2020. gada 1. septembrī.

Par šo likumprojektu galīgajā lasījumā vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Lasi vēl