Komentāri

Saeimas ēku kompleksa drošībā ir būtiski trūkumi, tā secināts pēdējā aizejošās Saeimas Prezidija sēdē. Lai drošību parlamenta ēkās uzlabotu, iecerēts izveidot papildu štata vietas. Kuluāros jaunā struktūra jau tiek dēvēta par iekšējās drošības dienestu.

Saeimas ēkās var netraucēti iekļūt teju ikviens – gan psihiski nelīdzsvarots, gan cilvēks ar ieroci – tā aiz slēgtām durvīm spriests nu jau bijušās Saeimas Prezidija pēdējā sēdē. Tajā uzklausīts Nacionālās drošības komisijas vadītāja Valda Zatlera ziņojums par būtiskākajiem drošības trūkumiem parlamentā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Drošības trūkumi esot būtiski, taču tieši kādi tie ir, atklāts netiek. Tos svarīgi novērst līdz nākamā gada pirmajā pusē gaidāmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē.

Neoficiāli izskan, ka atbildība par drošības situācijas pilnveidošanu parlamentā būs jāuzņemas Saeimas iekšējās drošības vadītājam Jānim Gulītim. Viņa paspārnē varētu strādāt līdz trīs cilvēku liela komanda, kas kuluāros jau liek runāt par jaunu parlamenta iekšējās drošības dienesta veidošanu.

Tomēr neoficiāli izskan neapmierinātība ar veidu, kā iecerēts drošības situāciju parlamentā uzlabot. Tas un kuluāros runātais, ka Nacionālās drošības komisijas vadītāja krēslā varētu sēsties bijusī Saeimas spīkere Solvita Āboltiņa, koncentrēšot Saeimas drošības jautājumus vienās rokās.

Lasi vēl