15 komentāri
Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars politiķus salīdzina ar tītariem, kas nespēj lidot
FOTO: LETA

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēmusi likuma izmaiņas, kas paredz pienākumu no 2020. gada arī valstij un pašvaldībām maksāt nekustamā īpašuma nodokli par tām piederošiem graustiem.

Likuma labojumu autors ir Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars. Uzstājoties debatēs, viņš uzsvēra – ar likuma izmaiņām tiek novērsta netaisnīgā situācija, ka iedzīvotājiem ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodokļa paaugstinātā likme, ja viņu īpašumā ir grausts. Savukārt valstij vai pašvaldībām par graustiem nodoklis nav jāmaksā vispār. Vērtējumu šādai situācijai deputāts izteica, runājot līdzībās par putniem.

Mārtiņš Bondars

Mārtiņš Bondars
LRA Saeimas frakcijas vadītājs

Es zinu, ka daži šeit sēdošie uzskata, ka politiķi ir kā gulbji un iedzīvotāji kā zvirbuļi. Gulbji aizlido, zvirbuļi paliek. Nē, kolēģi! Tie, kas tā uzskata, labāk tā neuzskatiet, jo jūs esat kā tītari, kuri nekur nevar aizlidot un iedzīvotāji ir kā strazdi, un pēdējos gados tas ir parādījies. Tāpēc nelieciet valsti augstāk par cilvēkiem, bet viens likums, viena taisnība visiem!

Likuma izmaiņas paredz, ka valstij un pašvaldībām būs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis arī par tām ēkām, kas ir vidi degradējošas, sagruvušas vai apdraud cilvēku drošību.

TOP komentāri

 • Olga
  +7 +7 0

  Olga

  Ja mūsu politikiem galvās atrastos veselas smadzenes, tad mūsu tauta nebūtu cietēji no viņu neapdomatiem, stulbiem un tautai neizdevīgiem likumiem, jau ir pienācis laiks kas nesīs ļoti lielas parmaiņas gan mūsu valsti, gan visā pasaulē ,visam pienāks gals, netaisnībja, korupcija un tt. un viseim politikiem būs jāškirās no netaisnīgi iegūtiem līdzkliem.
 • Sandrai
  +6 +6 0

  Sandrai

  Kādi vēl nodokļi tie visi uz mūsu pleciem ,vai domājat ka pašvaldības darbinieki maksās šo nodokli no savas kabatas kāds naivums mūsu vecumā
 • Janc'uks

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl