Komentāri
Saeimas deputātiem jāzina valsts valoda augstākā līmeņa otrajā pakāpē, to nosaka likums
VVC pārstāvis Viesturs Razumovskis (Foto: Ieva Leiniša/LETA)

Valsts valodas centrs (VVC) neplāno veikt Saeimas deputātu kandidātu valodas prasmes pārbaudes – tā centrā atzina LNT Ziņām.

Iesniedzot kandidātu sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā, katram kandidātam ir jāiesniedz arī apliecinājums par valsts valodas prasmi attiecīgajā līmenī, kas ļautu pildīt deputāta pienākumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Viesturs Razumovskis
VVC pārstāvis

Tad jāklauvē pie sirdsapziņas katram deputātam, kurš liek parakstu uz šīs formas, apliecinot, ka viņš lieto valsts valodu, savukārt, ja viņš nelietos nepieciešamajā līmenī, tad ir paredzēta procedūra, kā deputātiem tiek veikta valsts valodas pārbaude, tāpat kā jebkuram citam cilvēkam.

Gadījumi, kad ievēlētie Saeimas vai pašvaldību deputāti neprot valsts valodu atbilstošajā līmenī, nav retums. Šobrīd notiek tiesvedība par Daugavpils mēra Riharda Eigima valodas prasmi.

12. Saeimā VVC izskatīja trīs sūdzības par deputātu valodas prasmju neatbilstību noteiktajam līmenim.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl