Komentāri
Saeimas deputāti vērtēs likumu par čekas dokumentu zinātnisku izpēti
FOTO: LETA

Saeimas deputāti sākuši vērtēt jaunu likumu Valsts Drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētei. Iecerēts, ka trīs līdz četru gadu laikā jāpabeidz čekas arhīvu zinātniskā pētniecība, un tikai pēc tam dokumenti būs pieejami publiski.

Pret speciāla VDK likuma ieviešanu iestājās opozīcijā esošās Saskaņas deputāti. Viņuprāt, čekas maisu saturs ir jāpublisko nekavējoties, bez jebkādas zinātniskas izpētes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau kopš neatkarības atjaunošanas liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka čekas maisi būtu nekavējoties jāatver. Taču vēsturnieki uzstāj uz dokumentu zinātnisku izpēti, kas atklātu, – kuri bijuši ziņotāji un kuru uzvārdi kartotēkā iekļuvuši nejauši.

Pēc asiem strīdiem ir izveidota LPSR Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisija, kuras pārraudzība uzticēta Latvijas Universitātei. Taču, lai komisija varētu uzsākt darbu ir nepieciešamas izmaiņas likumos. Un Saeimas deputāti beidzot sākuši vērtēt jaunu likumu, kas nodrošinātu pilnvērtīgu VDK dokumentu izpēti.

Pret likuma nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās balsoja Saskaņas deputāti. Opozīcija uzskata, ka valdošie politiķi vilcina laiku, lai tikai čekas arhīvi nekļūtu publiski pieejami.

Kamēr zinātnieku un vēsturnieku komisija arhīvus pētīs, dokumenti joprojām būs slepeni. Ar likuma spēku būs noteikts arī finansējums komisijas darbam. Plānots, ka tie būs aptuveni 250 tūkstoši eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl