Saeimas deputāti nevēlas atteikties no transporta kompensācijām par personīgā auto izmantošanu

29 komentāri
Saeimas deputāti nevēlas atteikties no transporta kompensācijām par personīgā auto izmantošanu
DMITRIJS SULŽICS, F64

Saeimas Juridiskā komisijas vairākums noraidījis Jaunās konservatīvas partijas (JKP) priekšlikumu, kas paredzēja pārtraukt transporta kompensāciju izmaksu deputātiem. Vienlaikus deputāti arī nevienojās par kompromisa priekšlikumu, ka turpmāk tiktu kompensēti tikai izdevumi par sabiedrisko transportu, nevis došanās uz darbu ar personīgo auto, kā tas ir šobrīd.

Saeimas Juridiskās komisijas deputāts Jānis Butāns Tv3 Ziņām pastāstīja, ka priekšlikumu viņa pārstāvētā JKP iesniegusi, lai novērstu nepamatoti augsto kompensāciju izmaksu deputātiem par degvielas patēriņu.

“Faktiski degvielas patēriņu nav iespējams precīzi kontrolēt un noteikt, kādiem mērķiem tā tiek izmantota. Arī komisijā klātesošā KNAB pārstāve nespēja atbildēt, vai ir veikti kādi kontroles pasākumi šīs Saeimas laikā, lai gan zināms, ka iepriekšējā Saeimas sasaukumā tieši deputāts Askolds Kļaviņš tika pieķerts negodprātīgā rīcībā saistībā ar degvielas kompensācijām,” norādīja Butāns.

Kā alternatīvu JKP piedāvāja kompensēt sabiedriskā transporta izdevumus. Pēc Butāna teiktā, tos varētu vieglāk kontrolēt un mazinātu negodprātīgu Saeimas līdzekļu izlietojumu, kā arī būtu citi ieguvumi, piemēram, tiktu radīts signāls sabiedrībai izmantot sabiedrisko transportu, ekonomēt valsts budžeta līdzekļus, mazināt kaitīgos izmešus.

Kā liecina Saeimas mājaslapā pieejamā informācija, maijā par transporta kompensācijām kopumā deputātiem izmaksāti 12353 eiro, bet šogad jau vairāk nekā 60 000 eiro. Lielāko kompensāciju maijā – 634 eiro – saņēmis deputāts Ivans Ribakovs no “Saskaņas”.