Saeimas deputāti konceptuāli atbalsta mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu

Komentāri

Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu. Diskusijas par nodokļu izmaiņām radījušas domstarpības starp diviem lielākajiem koalīcijas partneriem – “Vienotību” un Zaļo un zemnieku savienību.

Valdošās koalīcijas haotisko rīcību ap mikrouzņēmumu nodokļu likmēm asi kritizēja “Reģionu apvienības” deputāti. Viņi prasa finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un labklājības ministra Jāņa Reira demisiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas darba kārtībā bija divi mikrouzņēmuma nodokļa projekti. Zaļo un zemnieku savienības variants paredz mikrouzņēmuma nodokļa likmi nākamgad paaugstināt no 9 līdz 15%–70% no nomaksāta nodokļa nonāktu darbinieka sociālās apdrošināšanas kontā. Savukārt “Vienotība” rosināja ļaut mikrouzņēmējiem izvēlēties. Tiem, kuriem gada apgrozījums nav lielāks par 40 tūkstošiem, maksāt nodokli 15% apmērā, vai arī 5% un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

Saeimas deputātu vairākums “Vienotības” projektu noraidīja. Tad sākās kaismīgas diskusijas par zaļzemnieku sagatavoto variantu.

Debašu laikā atklājās, ka Finanšu ministrijas piedāvājumu gatava atbalstīt opozīcijā esošā Saskaņa.

“Reģionu apvienības” deputāti bija neizpratnē, kāpēc valdošie politiķi piedāvā balsot par sliktiem likumprojektiem.

Rezultātā, pateicoties “Saskaņas” balsīm, deputātu vairākums konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto piedāvājumu. Nākamotrdien deputāti par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām lems otrajā – galīgajā – lasījumā.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl