Saeimas deputāti konceptuāli atbalsta mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu

Komentāri

Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu. Diskusijas par nodokļu izmaiņām radījušas domstarpības starp diviem lielākajiem koalīcijas partneriem – “Vienotību” un Zaļo un zemnieku savienību.

Valdošās koalīcijas haotisko rīcību ap mikrouzņēmumu nodokļu likmēm asi kritizēja “Reģionu apvienības” deputāti. Viņi prasa finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un labklājības ministra Jāņa Reira demisiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas darba kārtībā bija divi mikrouzņēmuma nodokļa projekti. Zaļo un zemnieku savienības variants paredz mikrouzņēmuma nodokļa likmi nākamgad paaugstināt no 9 līdz 15%–70% no nomaksāta nodokļa nonāktu darbinieka sociālās apdrošināšanas kontā. Savukārt “Vienotība” rosināja ļaut mikrouzņēmējiem izvēlēties. Tiem, kuriem gada apgrozījums nav lielāks par 40 tūkstošiem, maksāt nodokli 15% apmērā, vai arī 5% un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

Saeimas deputātu vairākums “Vienotības” projektu noraidīja. Tad sākās kaismīgas diskusijas par zaļzemnieku sagatavoto variantu.

Debašu laikā atklājās, ka Finanšu ministrijas piedāvājumu gatava atbalstīt opozīcijā esošā Saskaņa.

“Reģionu apvienības” deputāti bija neizpratnē, kāpēc valdošie politiķi piedāvā balsot par sliktiem likumprojektiem.

Rezultātā, pateicoties “Saskaņas” balsīm, deputātu vairākums konceptuāli atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavoto piedāvājumu. Nākamotrdien deputāti par mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām lems otrajā – galīgajā – lasījumā.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl