Saeimas Ārlietu komisija stingri nosoda Krievijas agresiju Kerčas šaurumā

0 Komentāru
Saeimas Ārlietu komisija stingri nosoda Krievijas agresiju Kerčas šaurumā
REUTERS/SCANPIX

Turpinoties saspīlējumam pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainas kuģiem Kerčas šaurumā, arī Saeimā trešdien tika pausts nosodījums Krievijas rīcībai.

Šādu paziņojumu trešdien pieņēma Saeimas Ārlietu komisijā. Balsojumā atturējās vienīgi partijas “Saskaņa” pārstāvis.

Komisija stingri nosoda Krievijas veiktās agresīvās un provokatīvās darbības šā gada 25. novembrī, bloķējot, taranējot un sagrābjot Ukrainas Jūras spēku kuģus un to apkalpi, tā pārkāpjot Ukrainas suverenitāti, teritoriālo integritāti un starptautisko tiesību pamatprincipus. Šādu paziņojumu pēc aptuveni pusstundu ilgām debatēm pieņēma deputāti.

Artis Pabriks
Saeimas Ārlietu komisijas deputāts (AP)

Principi ir pēc būtības ļoti skaidri. Tā ir viena no kārtējām Krievijas agresīvām, provokatīvām rīcībām, kas ir vērsta pret Ukrainas suverenitāti un pret starptautiskajām tiesībām. Un tas nozīmē, ka mēs kā parlaments varam pēc iespējas ātrāk pieņemt paziņojumu.

Pret nosodījuma paušanu svētdienas notikumiem Kerčas šaurumā, kad Krievijas karaflotes kuģi sagrāba trīs Ukrainas kuģus un sagūstīja vismaz 24 jūrniekus, iestājās saskaņietis Nikolajs Kabanovs.

“Ukrainas prezidents Pjotrs Porošenko, viņa reitings bija 5%, bet tagad viņš ieved karastāvokli, tas nozīmē, ka politiskā situācija Ukrainā mainās un viņš iegūst popularitāti. Līdz ar to, man šķiet, ka Latvijai diez vai vajag iesaistīties citu valstu rēķinu kārtošanā,” sacīja Kabanovs.

Pārējie deputāti, ieskaitot paša Kabanova partijas biedru Jāni Tutinu, gan šo argumentu noraidīja, jo karastāvoklis izsludināts tikai daļā Ukrainas un tas nav ierobežojis nekādas pilsoniskās brīvības, tostarp vārda brīvība.

“Ukrainas ārlietu ministrs ir paudis, ka indikācijas ir, ka Krievijas puses agresija varētu turpināties no Mariupoles līdz pat Piedņestras reģionam. Ja mēs paskatāmies, karastāvoklis ir izsludināts tieši šajos potenciālajos reģionos, ko varētu skart karadarbība,” atzina Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Jāpiebilst, ka virkne Saeimas deputātu šajā nedēļas nogalē arī dosies vizītē uz Ukrainu.

0 Komentāru